Minister Rolnictwa obrzucony jajkami podczas kongresu w Jasionce

i

Autor: PAP/Darek Delmanowicz

Wydarzenia

Minister Rolnictwa obrzucony jajkami! Wideo z nagrania trafiło do sieci!

2023-03-23 9:07

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem podczas V Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce. Grupa protestujących osób w kamizelkach z napisami „Oszukana Wieś” obrzuciła go jajkami.

Minister rolnictwa obrzucony jajkami

Minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podczas swojego wystąpienia na V Europejskim Forum Rolniczym w Jasionce nie został pozytywnie przyjęty. Grupa protestujących w kamizelkach z napisami „Oszukana wieś” obrzuciła go jajkami. Do incydentu doszło w momencie, gdy minister miał zacząć swoje przemówienie.

Awantura na Europejskim Forum Rolniczym w Jasionce

Awantura rozpoczęła się około godziny 14.00 i trwała kilkanaście minut. Protestujący wykrzykiwali różne hasła, twierdząc m.in., że minister Kowalczyk nie ma prawa zabierać głosu na Podkarpaciu. Na sali w Jasionce pojawiła się policja, która wyprowadziła skandujące osoby.

Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFRWP), we współpracy z Agro Promotion. Udział w debacie wzięli m.in. minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, zastępca ministra rolnictwa Republiki Czeskiej Miroslav Skřivánek, Egidijus Giedraitis - wiceminister rolnictwa Republiki Litewskiej.

W czwartek jeden z paneli poświęcony będzie oczekiwaniom mieszkańców obszarów wiejskich. W tej dyskusji uczestniczyć mają: prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego – Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Agrounii – Michał Kołodziejczak; Zjednoczoną Prawicę reprezentować ma poseł na Sejm, były minister rolnictwa, przewodniczący Rady do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w Kancelarii Prezydenta – Jan Krzysztof Ardanowski. W debacie uczestniczyć mają również: prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz oraz Artur Balazs – były minister rolnictwa i Prezes Kapituły Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Niezwykła pasja rzeszowianki, która zamyka las w szkle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE