Mija 11 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Nie wszyscy wierzą w samobójstwo

2022-08-10 14:14
Mija 11 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Jak naprawdę zginął polityk?
Autor: Fot. Błażej Pajda/Wikipedia

Andrzej Lepper był niewątpliwe barwną postacią polskiej polityki. Był założycielem i pierwszym przewodniczącym Samoobrony. Do dziś jego śmierć budzi kontrowersje. Nie wszyscy wierzą, że odebrał sobie życie.

Andrzej Lepper zaczynał jako rolnik, a potem stał się jednym z czołowych polityków. Jego najbardziej charakterystycznym elementem ubioru był nieodłączny krawat w biało-czerwone barwy. Lider Samoobrony odebrał sobie życie 5 sierpnia 2011 roku. Powiesił się na sznurze w prywatnej łazience w swoim biurze w centrum Warszawy. Nie wszyscy wierzą, że popełnił samobójstwo. Współpracownik lidera Samoobrony Piotr Tymochowicz napisał w sieci, że otrzymał od polityka wiadomość od treści: Piotrze, mam wrażenie, że tym razem, będą mnie chcieli zabić.

Nie wierzymy w zbiegi okoliczności

O wyjaśnienie zagadki chce teraz zadbać Konfederacja Korony Polskiej.

- Wiemy, że jest sporo różnych zagadnień, które budzą wątpliwości i powinny zostać ujawnione – twierdzi Jacek Ćwięka z Konfederacji.

Członkowie partii przygotowali projekt uchwały, dotyczący powołania komisji śledczej, która zajęłaby się wyjaśnieniem okoliczności śmierci Andrzeja Leppera i jego współpracowników. Potrzebują oni do tego 50 podpisów, a tyle członków Konfederacja nie ma. Stąd chcą zachęcić do tego parlamentarzystów z innych partii.

- Nie do końca wierzymy w okoliczności śmierci trzech współpracowników Andrzeja Leppera - dodał Tomasz Buczek, przewodniczący Ruchu Narodowego na Podkarpaciu. - Niech ktoś się uczciwie temu przyjrzy - zakończył. 

Mija 11 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Nie wszyscy wierzą w samobójstwo
Autor: KD
Dlaczego Konfederacja PRZEGRA WYBORY? Ekspert NIE MA WĄTPLIWOŚCI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE