Michał Szpak i Natalia Kukulska w Rzeszowie w niecodziennej roli. Po co przyjadą?

2020-02-17 10:05
Michał Szpak i Natalia Kukulska w Rzeszowie w niecodziennej roli. Po co przyjadą?
Autor: mat. prasowe

Artyści będą jurorami podczas rzeszowskiego festiwalu "Piosenka w Meloniku". Występy młodych i zdolnych będą oceniali też Robert Janowski i Zbigniew Jakubek. Znamy szczegóły.

Ten festiwal w Rzeszowie to już wieloletnia tradycja. W tym roku "Piosenka w Meloniku" odbędzie się już 10 raz. W ciągu dziewięciu lat istnienia Festiwalu, wzięło w nim udział blisko tysiąc uczestników z ponad dwustu polskich miast, a ich sceniczne prezentacje były oceniane przez znanych i cenionych artystów z całej Polski. Jubileusz ma być wyjątkowy. Uczestników jubileuszowej edycji wydarzenia ocenią i nagrodzą znani artyści: Robert Janowski, Natalia Kukulska, Zbigniew Jakubek oraz gwiazda tegorocznego Koncertu Galowego – Michał Szpak. Wydarzenie zaplanowano 3 i 4 kwietnia.

Pierwszego dnia festiwalu w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przeprowadzony zostanie Finał Festiwalu z udziałem zakwalifikowanych Finalistów z całej Polski, natomiast drugiego w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbędzie się Koncert Galowy prowadzony przez Roberta Janowskiego, podczas którego wystąpią nagrodzeni Laureaci oraz gwiazda polskiej sceny muzycznej – Michał Szpak.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Rzeszowskiego Domu Kultury.

Piosenka w Meloniku
Autor: mat. prasowe
Piosenka w Meloniku
Autor: mat. prasowe

Piosenka w Meloniku czyli?

Ogólnopolski Festiwal „Piosenka w Meloniku” to przewodnia impreza Rzeszowskiego Domu Kultury, która już od 10 lat stanowi efekt połączenia takich dziedzin sztuki, jak muzyka i teatr. To nie tylko przestrzeń, w której dochodzi do corocznego spotkania polskich środowisk artystycznych, ale przede wszystkim miejsce, którego klimat sprzyja wprowadzeniu na mapę kulturalną Polski, imprezy będącej przedsionkiem do prawdziwej kariery.

Tegoroczni Finaliści zawalczą o Nagrodę Grand Prix w wysokości 5 000 zł oraz festiwalowe statuetki. Konkurs wokalny tradycyjnie przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych 13 – 15 lat, 16 – 18 lat oraz 19 i więcej lat.

Na podstawie mat. pras. RDK

Piosenka w Meloniku
Autor: mat. prasowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE