Maseczka i rękawiczki: Jak nadać i odebrać list? Jest ważny komunikat Poczty Polskiej

2020-03-17 9:06
Maseczka i rękawiczki: Jak nadać i odebrać list? Jest ważny komunikat Poczty Polskiej
Autor: Pixabay

- Pracownicy Poczty Polskiej są jedną z grup szczególnie narażonych - czytamy w komunikacie. Zawarto w nim zasady, zgodnie z którymi powinniśmy postępować, wybierając się na pocztę, a także odbierając korespondencję od listonoszy. Jakie? Szczegóły na ESKA.PL Rzeszów.

"W celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzenienia się koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo pracowników i klientów, Poczta Polska wydziela specjalne strefy bezpieczeństwa w swoich placówkach.

Od dzisiaj wyznaczamy w placówkach taśmą strefy i wywieszamy komunikaty do klientów, w których prosimy o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę przy okienku i pozostanie za znajdującą się na podłodze taśmą, także w trakcie obsługi.

Pracownicy Poczty będą kolejno prosić klientów o podchodzenie do stanowiska obsługi. Bliżej do pracownika, klienci mogą podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty" - pisała 13 marca Poczta Polska.

Koronawirus w Polsce. Jak nadawać listy na poczcie?

To nie jedyne zmiany. Poczta Polska zwróciła się do klientów, by podczas wizyty na poczcie zastosowali kilka prostych czynności. Mają to pomóc zachować bezpieczeństwo zarówno im, jak i pracownikom placówek. Oto, co powinni wykonać, jeśli chcą nadać przesyłkę:

  • wziąć własny długopis,
  • zabrać rękawiczki,
  • założyć maseczkę ochronną

Jak przyjąć listonosza i odebrać list?

Jeśli dzwoni do Ciebie listonosz, wykonaj następujące czynności:

  • przygotuj własny długopis
  • nałóż rękawiczki
  • załóż maseczkę ochronną

Jeżeli pod ręką nie masz rękawiczek, użyj chusteczki jednorazowej. Weź przez nią długopis lub rysik podany przez listonosza.

Dodajmy, że jeśli nie ma takiej wyraźnej potrzeby, lepiej ograniczyć nadawanie i odbieranie listów do minimum.

ESKA Top 5 odc. 112
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE