Marsz wsparcia dla Ukrainy przejdzie przez Rzeszów. "Uznajmy Rosję za państwo terrorystyczne"

2022-08-12 15:55
Marsz wsparcia dla Ukrainy przejdzie przez Rzeszów: Uznajmy Rosję za państwo terrorystyczne
Autor: pixabay.com/David_Peterson

Ukraińcy wraz z Polakami przejdą przez Rzeszów i zamanifestują wsparcie dla walczących z Rosjanami. Chcą, aby Rosja, która zaatakowała w lutym Ukrainę, została uznana za państwo terrorystyczne.

- W taki sposób chcemy podziękować wszystkim Polakom i Polkom za ich gościnność i solidarność. Zwrócimy się do całego cywilizowanego Świata o uznania Rosji za państwo terrorystyczne – informuje Vladyslav Tsovma.

Pokojowy marsz dla Ukrainy przejdzie ulicami Rzeszowa w niedzielę, 14 sierpnia 2022 roku. Rozpocznie się o godz. 14 przy Kościele Greckokatolickim Pw. Świętej Trójcy przy ul. Targowej 4. Uczestnicy będą szli przez ul. Adama Mickiewicza, przez Rynek, dalej ul. Tadeusza Kościuszki, ul. 3 Maja i zawrócą na Rynek.

Pokojowy marsz wparcia dla Ukrainy w Rzeszowie. Trasa przejścia

Podczas wydarzenia ma zostać rozwinięta 30-metrowa flagę Ukrainy.

- Na Rynku odbędą się występy, a dzieci będą rysowały plakat “Świat bez wojny”, który wręczymy prezydentowi Rzeszowa – dodaje Vladyslav Tsovm. - Przygotujcie polskie i ukraińskie symbole (flagi, wstążki), ubierajcie wyszywanki, przygotujcie plakaty i dołączcie do pokojowego wydarzenia z dziećmi.

Rzeszów z tytułem miasta-ratownika 

Przypomnijmy, że Rzeszów uhonorowany tytułem miasta-ratownika przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Leszek Miller: Ukraina musi się odciąć od zbrodniczej ideologii UPA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE