Leżajsk: Ukradli ponad 600 litrów paliwa z maszyn kopalnianych. Łup ukryli w lesie

2021-03-19 11:56
Skradzione paliwo
Autor: KPP Leżajsk

Dwóch młodych mieszkańców gminy Leżajsk odpowie za kradzież paliwa z maszyn kopalnianych. Kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży mężczyźni byli już w rękach policji. Skradli m.in 600 litrów oleju napędowego wartego 3 tysiące złotych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po godzinie 7.00 rano, leżajscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do zbiorników z paliwem maszyn zaparkowanych na terenie jednej z kopalni w gminie Leżajsk. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy, z czterech maszyn kopalnianych, skradli 600 litrów oleju napędowego, 50 litrów oleju hydraulicznego i metalową beczkę. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę blisko 4 tys. złotych.

Ukryli łup w lesie

Policjanci szybko ustalili, że odpowiedzialni za kradzież są 24 i 25-latek z gminy Leżajsk. Szybko też dowiedzieli się gdzie sprawcy ukryli swój łup, a było to w kompleksie leśnym na trenie powiatu leżajskiego. Udali się więc we wskazane miejsce i ujawnili tam skradzione przedmioty oraz zatrzymali ustalonych wcześniej sprawców.

Mężczyźni przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Grozi im kara  do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów: Policyjna eskorta na porodówkę
Sonda
Czy Twoim zdaniem rząd podjął dobrą decyzję o wprowadzeniu lockdownu?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE