ŁAŃCUT: 46-latek na kwarantannie poszedł do kolegi. Teraz poniesie surowe konsekwencje

2021-11-25 14:22
Koronawirus dzisiaj - 25.11.2021. Padł kolejny rekord? Niedzielski: ,,to najwyższa liczba zgonów w tej fali pandemii
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jesteście na kwarantannie? Pod żadnym pozorem nie opuszczajcie domu. Możecie zarazić innych, a także narazić się na surowe konsekwencje – apelują podkarpaccy policjanci. Do tego apelu nie dostosował się mieszkaniec gminy Markowa koło Łańcuta. 46-latek chociaż był na kwarantannie postanowił odwiedzić kolegę.

Łańcuccy policjanci cały czas wspierają sanepid w nadzorze osób objętych kwarantanną. Dzielnicowi codziennie sprawdzają czy osoby objęte z nakazem znajdują się pod wskazanymi adresami i czy nie potrzebują pomocy. Większość mieszkańców powiatu łańcuckiego przestrzega zasad kwarantanny lub izolacji domowej, jednak zdarzają się przypadki, gdzie osoby z pozytywny wynikiem na obecność COVID-19 opuściły miejsce pobytu. - Tak zachował się 46-letni mieszkaniec gminy Markowa. Mężczyzna, w związku z zarażeniem się wirusem COVID-19, został objęty izolacją domową. W praktyce oznacza to absolutny zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Wczoraj podczas kontroli policjanci nie zastali jednak 46-latka w domu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna udał się w odwiedziny do swojego znajomego - informują łańcuccy mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny pijany kierowca w rękach policji. 60-latek wydmuchał blisko 2 promile

Grzywna, a nawet więzienie

O wszystkim poinformowany został już sanepid. Przez co mężczyzna może dostać wysoką grzywnę. A jeśli okaże się, że podczas odwiedzin zaraził innych, 46-latkowi grozić będzie więzienie.

Mundurowi przypominają: - Wobec osób, które nie stosują się do decyzji o izolacji lub kwarantannie, wyciągane są surowe konsekwencje. Pamiętajmy również, że nie przestrzegając izolacji domowej bądź kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób.

Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych rzeszowian
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE