Nisko: Używał prawka kupionego przez internet. Nie ominie go kara

i

Autor: KPP Nisko

Kupił prawko przez internet. Podczas kontroli sam przyznał się do winy

2021-11-03 15:01

36-letni mężczyzna wpadł ze swoim dokumentem podczas rutynowej kontroli drogowej. Jego prawko od razu wzbudziło podejrzenia a mężczyźnie szybko skończyły się logiczne wytłumaczenia na kolejne pytania policjantek i przyznał , że prawko kupił przez internet i już nie jako kierowca, został przewieziony na komendę w Brzozowie. Tam badanie lampą UV potwierdziło, że dokument jest fałszywy.

W miejscowości Zarzecze obok Niska, policyjna drogówka zatrzymała do kontroli samochód. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. W trakcie kontroli, podejrzenie funkcjonariuszek wzbudził dokument uprawniający mężczyznę do kierowania pojazdami. Dociekliwość policjantek sprawiła, że mężczyzna szybko przyznał, że prawo jazdy kupił przez Internet, a uprawnień do kierowania nigdy nie posiadał.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpaccy policjanci podsumowali tegoroczną akcję “Znicz”. Nie obyło się bez wypadków śmiertelnych

Zła była nawet czcionka dokumentu

36-latek, już nie jako kierowca, został przewieziony na komendę. Mundurowe sprawdziły prawo jazdy pod lampą UV. Okazało się, że na dokument ma nawet nieprawidłową czcionkę, brakowało wymaganych hologramów. Mężczyzna usłyszał zarzut i dobrowolnie poddał karze. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE