Nie żyją dwie osoby, 30 zostało rannych. Podkarpaccy policjanci podsumowali tegoroczną akcję “Znicz”.

i

Autor: Materiały prasowe/ KWP Rzeszów

Podkarpaccy policjanci podsumowali tegoroczną akcję “Znicz”. Nie obyło się bez wypadków śmiertelnych

2021-11-03 13:37

Podkarpaccy policjanci podsumowali tegoroczną akcję “Znicz”. Działania policji skupiały się przede wszystkim na zapewnieniu płynności ruchu w obrębie cmentarzy oraz bezpieczeństwa na drogach w regionie. Nie obyło się niestety bez śmiertelnych wypadków. Na gorącym uczynku złapanych zostało też ponad 60 pijanych kierowców.

Tegoroczna akcja trwała od 29 października do 2 listopada. Policjanci w jej trakcie czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu zarówno na drogach, sprawdzając m.in. stan trzeźwości kierowców oraz sposób przewożenia pasażerów, jak również w obrębie cmentarzy. Jeśli zaszła potrzeba, sterowali także ręcznie ruchem. Jak wynika z policyjnych danych w czasie pięciodniowej akcji na terenie województwa doszło do 25 wypadków, w których rannych zostało 30 osób. Niestety, w powiecie stalowowolskim doszło także do dwóch zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: W weekend zaginęły cztery osoby. Pijana babcia zabrała dzieci do galerii

Podkarpaccy policjanci podsumowali tegoroczną akcję “Znicz”. Nie żyją dwie osoby

Do pierwszego tragicznego wypadku doszło w piątek, przed południem, w Rzeczycy Długiej. W zdarzeniu śmierć poniósł 41-latek kierujący fiatem pandą, który uderzył w tył ciężarowego mana. We wtorek zaś, około godz. 7, w Antoniówce koło Zaklikowa, na przejeździe kolejowym bez rogatek, szynobus pasażerski uderzył w hyundaia, który wjechał bezpośrednio przed jadący skład. Śmierć na miejscu poniósł 45-letni kierowca hyundaia- mówi Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Pobłażania nie było dla kierowców, którzy za kółko wsiedli po kilku „głębszych”- za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanych zostało podczas całej akcji ponad 60 osób.

Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni
Sonda
Czy jeździsz autem zasilanym LPG?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE