Książę Walii William spotkał się z prezydentem Rzeszowa

i

Autor: Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Wydarzenia

Książę William spotkał się z prezydentem Konradem Fijołkiem. Docenił mieszkańców Rzeszowa

2023-03-23 9:07

Następca brytyjskiego tronu wylądował w Jasionce po godzinie 13, skąd udał się do jednostki wojskowej 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Tam spotkał się z żołnierzami brytyjskimi i zaproszonymi gośćmi. W uroczystości uczestniczył również Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Podczas krótkiej rozmowy prezydent Konrad Fijołek miał okazję opowiedzieć księciu o opiece, jaką mieszkańcy Rzeszowa otoczyli uchodźców i pomocy humanitarnej Rzeszowa dla Ukrainy.

- Książę był żywo zainteresowany niespotykaną dotąd skalą pomocy uciekającym obywatelom Ukrainy. Był również pod ogromnym wrażeniem działań mieszkańców Rzeszowa – powiedział prezydent.

Prezydent podziękował także za obecność i działania żołnierzy brytyjskich w naszym mieście. Na pamiątkę wizyty w Rzeszowie, przekazał Księciu Williamowi specjalnie przygotowaną fotografię autorstwa Edwarda Janusza, przedstawiającą rzeszowski Ratusz.

- Mam nadzieję, że rzeszowska fotografia zawiśnie w Adelaide Cottage w Windsorze- powiedział prezydent Fijołek.

ZOBACZ: Książę William i Kate odwiedzili żołnierzy w Rzeszowie

Dostał 21 tys. zł mandatu! Nagranie policyjnego pościgu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE