Krosno: Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z ukraińskimi uchodźcami

i

Autor: fot. KMP Krosno

Krosno: Policjanci rozmawiali z ukraińskimi uchodźcami z Energodaru

2022-04-11 15:20

Krośnieńscy policjanci spotkali się z grupą uchodźców z ukraińskiego Energodaru, która przed wojną znalazła schronienie w Mieście Szkła. Uchodźcy dowiedzieli się m.in. o miejscach, w których mogą uzyskać pomoc prawną, jakie mają obowiązki i prawa, oraz jakie zasady obowiązują ich na terenie naszego kraju.

Mundurowi z Krosna podczas spotkania z uchodźcami z Energodaru zwracali uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa. Uczulali obywateli Ukrainy na miejsca, bądź sytuacje, w których mogą być narażeni na niebezpieczeństwo podczas pobytu w Polsce. - Policjanci informowali uczestników spotkania o ich prawach i obowiązkach, wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów oraz ogólnie przyjętych norm funkcjonowania społecznego – tłumaczy Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Wyprzedzał na skrzyżowaniu i przekroczył dozwoloną prędkość. Nie miał też prawa jazdy

Przeciw mowie nienawiści

Policjanci z Krosna dużą wagę przywiązali do wytłumaczenia dlaczego może dojść do sytuacji, w których uchodźcy z Ukrainy mogą spotkać się z dyskryminacją. Uczulali również, że może dojść do przestępstw motywowanych uprzedzeniami na tle narodowościowym, bądź wyznaniowym. Spotkanie przeprowadzono w ramach kampanii „Bez podziału”.

- Założenia tego projektu wpisują się w działania „Otwarci i odpowiedzialni”, których celem jest przeciwdziałanie zagrożeniu handlu ludźmi, mowie nienawiści oraz innym przestępstwom motywowanym uprzedzeniami na tle narodowościowym lub wyznaniowym – dodaje Klee-Bylica.

Półmaraton Rzeszowski 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE