Koszmarny wypadek na pasach w Rzeszowie. Wjechał prosto w pieszą [WIDEO]

2020-10-05 8:38
Koszmarny wypadek na pasach w Rzeszowie. Wjechał prosto w pieszą
Autor: YouTube, screen

Na kanale YouTube STOP CHAM pojawił się filmik z wypadku w Rzeszowie, do którego doszło 29 września na alei Cieplińskiego. Wszystko przez często popełniany przez kierowców błąd. Warto zobaczyć to wideo - ku przestrodze.

Wypadek na pasach w Rzeszowie

Na kanale YT STOP CHAM pojawił się filmik nagrany w Rzeszowie. Na wideo widać wypadek na alei Cieplińskiego, do którego doszło 29 września. Samochód osobowy potrącił na pasach młodą kobietę. Sprawca zmienił pas z lewego na środkowy i ruszył do przodu, choć widział, że na lewym pasie zatrzymały się dwa pojazdy - przepuszczały pieszą. W efekcie ofiara wypadku wyszła zza nich wprost pod koła.

Na szczęście poszkodowana wstała po zdarzeniu. Niewykluczone jednak, że zadziałała adrenalina i dlatego udało jej się podnieść. Nie wiadomo, jakie były jej obrażenia:

"Dziewczyna wstała w szoku, została wezwana karetka i policja. Dziewczyna pojechała do szpitala na badanie, a Pani która ją potrąciła została na miejscu z policją: - pisze STOP CHAM.

Wyprzedzanie na pasach: Częsty błąd kierowców

Wyprzedzanie na pasach to niestety częsty błąd kierowców, który dla pieszego może się okazać śmiertelny w skutkach. Na pokazanej na materiale alei Cieplińskiego nie raz dochodziło już do wypadków.

Kierowcy muszą wiedzieć, że jeśli na lewym pasie zatrzymują się pojazdy, bezwzględnie należy się do tego dostosować. W każdej chwili bowiem na przejściu może się znaleźć nieświadomy zagrożenia człowiek.

Piesi z kolei, choć mają pierwszeństwo, zawsze powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze. Kierowców chroni karoseria pojazdów. Pieszy nie ma takiej "tarczy".

Posłuchaj o wartościach odżywczych i właściwościach leczniczych miodu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
ESKA XD #003
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE