Koronawirus: W Rzeszowie oszukują na naukach przedmałżeńskich? Jest komunikat Dominikanów

2020-04-20 9:28 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus: W Rzeszowie oszukują na naukach przedmałżeńskich? Jest komunikat Dominikanów
Autor: Pixabay

Epidemia to doskonała okazja dla oszustów na żerowanie na naszej naiwoności. Okazuje się, że są tacy, którzy wyłudzają nawet pieniądze za nauki przedmałżeńskie online. Okazuje się, że takie nie są respektowane przez Kościół!

Ślub w czasach koronawirusa

Epidemia to trudny czas dla młodych par, które planowały zawarcie związku małżeńskiego. Wciąż obowiązuje zakaz zgromadzeń publicznych, a to oznacza, że huczne wesela nie są możliwe. Wciąż można jednak możliwe są śluby cywilne i kościelne - przy ograniczeniu liczby uczestników w danym pomieszczeniu.

Dominikanie z Rzeszowa ostrzegają przed internetowymi oszustami

Dominikanie z Rzeszowa postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom par. Dla wszystkich tych, którzy zmuszeni byli przełożyć swój ślub, uruchomiono nowe terminy w kościele. Uroczystość może odbyć się w piątki.

Jednocześnie bracia ostrzegają przed internetowymi oszustami, którzy organizują nauki przedmałżeńskie w sieci. Uwaga! Takie zaświadczenie nie jest respektowane:

"Na dzień dzisiejszy diecezja rzeszowska nie organizuje katechez przedmałżeńskich oraz przedślubnych w wersji on-line. Jeżeli ktokolwiek z Państwa spotka się z sytuacją katechez prowadzonych internetowo a jednocześnie odpłatnie jest to próba wyłudzenia mienia oraz zaświadczenie uzyskane w tym czasie nie jest respektowane! W aktualnej sytuacji obowiązek przygotowania narzeczonych do małżeństwa spoczywa na księżach proboszczach. Katechezy przedmałżeńskie oraz katechezy przedślubne prowadzone przy naszym klasztorze zostaną wznowione jak tylko zminimalizowane zostanie obecne zagrożenie oraz zostaną wprowadzone nowe przepisy dotyczące zgromadzeń" - wyjaśniają Dominikanie.

Pozostaje mieć nadzieję, że liczba oszukanych osób nie jest duża. 

Posłuchaj, i sprawdź, jaka jest różnica, między rakiem, a nowotworem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #007
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE