Koronawirus w gminie Wojaszówka w powiecie krośnieńskim: Jest bardzo PILNY komunikat wójta

2020-03-21 10:04
Koronawirus w gminie Wojaszówka w powiecie krośnieńskim: Jest bardzo PILNY komunikat wójta
Autor: Unsplash/fushion_medical_animation

Na Podkarpaciu stwierdzono już 19 przypadków zarażenia koronawirusem. Zmarły dwie osoby - starszy mężczyzna i młoda kobieta. Powodem śmierci tej ostatniej była sepsa.

Koronawirus w Krośnie: Ważny apel wójta

"Szanowni Państwo,

badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 19 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To młody mężczyzna z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany" - komunikat takiej treści od Małgorzaty Waksmundziej - Szarek, rzeczniczki Ewy Leniart, dotarł do mieszkańców regionu wczoraj po południu.

Wiadomo, że pacjent "0" z powiatu krośnieńskiego pochodzi z terenu gminy Wojaszówka, dlatego wójt tej gminy postanowił wydać komunikat. Sam nazwał go "bardzo pilnym". Jak wyjaśnia, chory wrócił z zagranicy poddał się kwarantannie domowej. W tym czasie nie miał żadnego kontaktu z innymi osobami, nawet z rodziną. Mieszkańcy gminy mogą zatem czuć się bezpieczni:

"BARDZO PILNE !!!
Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Gminy Wojaszówka!

W dniu dzisiejszym (20 marca) pojawiła się informacja dotycząca pacjenta „0” z terenu gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego, u którego stwierdzono dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-COV-2.

Zgodnie z informacją uzyskaną od Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Krośnie i rzecznika Wojewody Podkarpackiego nasz mieszkaniec wracając z zagranicy dobrowolnie poddał się kwarantannie domowej. Kiedy poczuł się źle, został przewieziony do szpitala w Łańcucie na leczenie.

Pragnę uspokoić, że nasz mieszkaniec, podczas kwarantanny domowej nie miał kontaktu ani z rodziną, ani z nikim innym ze społeczności Gminy Wojaszówka i powiatu krośnieńskiego.

Sławomir Stefański Wójt Gminy Wojaszówka"

Dodajmy, że od wczoraj kara za ewentualne nieprzestrzeganie kwarantanny jest jeszcze bardziej surowa. Podniesiono ją z 5 do 30 tysięcy złotych.

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Ola Kot w czasie kwarantanny pomaga innym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE