Koronawirus. Ponad 700 zakażeń na Podkarpaciu. Zmarły 23 osoby!

2021-11-06 11:25
Koronawirus na Podkarpaciu
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Surprising_Shots Koronawirus w Polsce

Najwięcej, bo 111 chorych ostatniej doby przybyło w Rzeszowie. Poza stolicą Podkarpacia sytuacja również nie wygląda dobrze. W wyniku zarażenia koronawirusem, w ciągu ostatnich 24 godzin, w regionie zmarły aż 23 osoby!

Ponad 15 tysięcy zachorowań w kraju, z czego 708 na Podkarpaciu. To najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące epidemii koronawirusa. W ciągu minionej doby najwięcej nowych chorych służby odnotowały w województwie mazowieckim (3470), lubelskim (1783) oraz śląskim (1025).

Poza stolicą województwa podkarpackiego najwięcej zakażeń odnotowano w powiecie stalowowolskim (56). Sporo nowych zakażeń mamy również w powiatach mieleckim (44) i niżańskim (42), w Przemyślu i powiecie dębickim (39).

Bardzo złe informacje napływają z podkarpackich szpitali. Ostatniej doby wyłączenie z powodu koronawirusa, a także na skutek chorób współistniejących zmarły aż 23 osoby. Wzrosła także liczba mieszkańców objętych kwarantanną – tych jest aktualnie ponad 16 tys. Z objawami koronawirusa w podkarpackich szpitalach walczy 650 pacjentów, 71 oddycha przy pomocy respiratora.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE