Koronawirus na Podkarpaciu: Co wiemy? [WIDEO]

2020-03-11 14:44
sdasdsa
Autor: Pixabay

Około 50 osób zostało objętych kwarantanną, ponad 400 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. To dane sanepidu w sprawie koronawirusa na Podkarpaciu. Dziś służby potwierdziły pierwszy przypadek zakażenia w naszym województwie.

Około 50 osób zostało objętych kwarantanną, ponad 400 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. To dane sanepidu w sprawie koronawirusa na Podkarpaciu. Dziś służby potwierdziły pierwszy przypadek zakażenia w naszym województwie - to kobieta pochodząca z Leżajska. 

Ta czuje się dobrze. Pacjentka zglosiła się do oddziału zakaźnego w Łańcucie 9 marca. Tu przebywa do dziś i jak udało nam się ustalić, kobieta przeszła prawidłowo wszystkie procedury związane z zakażeniem. 

Służby ustalają, w jaki sposób kobieta zaraziła się koronawirusem. Najbliższe osoby z jej otoczenia zostały objęte kwarantanną.

Tymczasem w większych miastach Podkarpacia mieszkańcy rzucili się do sklepów. To w obawie przed koronawirusem. Z półek znikają przede wszystkim produkty z długim terminem ważności, ale też środki czystości jak kremy do rąk. O rozwagę apeluje jednak Ewa Leniart, która mówi - nie ma powodu, żeby robić większe zapasy

Pierwszy przypadek koronawirusa na Podkarpaciu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE