Koronawirus na Podkarpaciu: Blisko 3 tysiące osób pod nadzorem. Jest komunikat wojewody

2020-03-17 10:27
Koronawirus na Podkarpaciu: Blisko 3 tysiące osób pod nadzorem. Jest komunikat wojewody
Autor: Weronika Kasza

Mamy pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w naszym regionie. Pozostałe dane też nie napawają optymizmem. Wirus rozprzestrzenia się zbyt szybko?

Na ulicach w Rzeszowie rzeczywiście widać pustki. Do autobusów ZTM wsiada zaledwie kilka osób na całej trasie, w weekend w Rynku nie było praktycznie nikogo. Mimo to zagrożenie zarażenia się koronawirusem jest realne. Na całym Podkarpaciu pod nadzorem służb jest już blisko 3 tysiące osób. Małgorzata Waksmundzka - Szarek, rzecznik Ewy Leniart, wysłała najnowszy komunikat. Liczby dosłownie rosną w oczach:

"Szanowni Państwo,

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2808 osób, dla 1621 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 45 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 565 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 11 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, a wczoraj zmarła jedna osoba".

Dodajmy, że ofiara śmiertelna to pacjent, który najpierw leżał w szpitalu w Leżajsku. Miał choroby współistniejące, kilkukrotnie dochodziło do zatrzymania akcji serca. Mężczyzna zmarł na oddziale zakaźnym w Łańcucie, gdzie został przewieziony.

Pamiętajmy, by nie wychodzić z domów, jeśli nie ma takiej wyraźnej potrzeby. Najważniejsze jest, by wirus nie rozprzestrzeniał się zbyt szybko. Nie powtórzmy sytuacji, do której doszło we Włoszech, gdzie brakuje łóżek dla pacjentów.

Rzecznik Wojewody Podkarpackiego o koronawirusie 1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE