Konwój z tarczą TBM wjedzie w nocy na teren województwa. Będą utrudnienia

i

Autor: Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Konwój z tarczą TBM na Podkarpaciu. Będą utrudnienia

2022-11-24 10:19

Ogromna maszyna TBM, która ma wywiercić tunel na budowanym fragmencie s19 w Babicy ślamazarnym tempem sunie przez Polskę. Ogromny konwój sunący wyłącznie nocą i rozwijający prędkość od 10 do 30 km/h na teren naszego województwa wjechał w środę w nocy i około godz. 4 rano w czwartek dotarł do MOP-u Bukowa.

Transport maszyny TBM będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie obiektów mostowych. Poza nimi będzie jechał w granicach 20-30 km/h. W związku z tym, w czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S19 pomiędzy węzłem Lasy Janowskie do MOP Bukowa może tworzyć się zator na jezdni w kierunku Rzeszowa.

Kierowcy, aby uniknąć jazdy za kolumną, mogą skorzystać z objazdów na tym odcinku. Na węźle Lasy Janowskie mogą zjechać na drogę wojewódzką nr 878, którą dojadą do węzła Zdziary, gdzie możliwy będzie ponowny wjazd na drogę ekspresową S19. Ruch pojazdów w kierunku Lublina będzie odbywał się bez utrudnień.

– Samochody, które w czasie przejazdu kolumny, czyli w nocy 24 listopada w godz. 3:00-4:00, nie zjadą z S19 na węźle Lasy Janowskie, będą poruszać się za konwojem – informowała Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

26 listopada ok. godz. 23:30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rudnik nad Sanem na DK77. Wówczas nastąpią czasowe zamknięcia dróg. Będą to kolejno: DK77 od węzła Rudnik nad Sanem do skrzyżowania z DW878 , odcinek DW 878 pomiędzy DK77 a ul. Wolności w Nisku oraz w Nisku ul. Lubelska, Wolności, PCK i Rzeszowska. Utrudnienia potrwają do godz. 2:00.

Nie pozwalają nam wybudować domu

Transport maszyny TBM. Dojazd do Rzeszowa

27 listopada (niedziela) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM, po wyjeździe z MOP Kamień, będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rzeszów Wschód, konwój zjedzie na autostradę A4 w kierunku Krakowa. Do węzła Rzeszów Zachód będzie poruszał się A4, jadąc pod prąd. Na węźle Rzeszów Zachód transport wjedzie na drogę ekspresową S19, którą dotrze do węzła Rzeszów Południe, gdzie zaplanowano postój.

28 listopada o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19, następnie ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie, i dalej drogą krajową nr 19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy.

Maszyna TBM powinna dojechać do Babicy we wtorek, 29 listopada, około godz. 2:00.

– Tak dużych elementów jeszcze po polskich drogach nie przewożono. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu – apelują przedstawiciele GDDKiA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE