Końcówka stycznia na minusie! W pogodzie długoterminowej znowu mróz

2023-01-24 16:16
Końcówka stycznia na minusie! W pogodzie długoterminowej znowu mróz
Autor: pexels

Zimowa aura ponownie w pełnej okazałości zawita do Polski. Jeszcze w styczniu zawita do nas mroźna pogoda. Synoptycy ostrzegają, że może zrobić się naprawdę zimno. Na dam koniec miesiąca termometry mogą pokazać nawet 15 lub 18 stopni Celsjusza na minusie!

Zapowiada się kolejny powrót zimy… tej zimy. Jak przewidują synoptycy, tym razem będzie mu towarzyszyło ochłodzenie.

Przypomnijmy, że zimowa pogoda dała się we znaki kierowcom przed weekendu 21 i 22 stycznia. Intensywne opady śniegu, a później deszczu ze śniegiem nie szły jednak w parze z ujemnymi temperaturami, które pozwoliłyby utrzymać się warstwie śniegu dłużej niż tylko kilka dni. Jak się okazuje, temperatura spadnie na koniec stycznia. Miejscami nawet znacząco.

Jak zapowiadają synoptycy do Polski nadciąga zimny front. Da się on odczuć na przełomie stycznia i lutego. Temperatura na terenie całego kraju będzie obniżała się stopniowo. Jej obniżenie odnotowano już w poniedziałek 23 stycznia. We wtorek spadała poniżej zera.

Mróz w styczniu nawet do -18 stopni

Synoptycy zapowiadają, że nad Polskę na sam koniec stycznia napłyną arktyczne masy powietrza. Szczególnie da się je odczuć po 25 stycznia. We wschodniej części Polski temperatura spadnie nawet do -18 stopni Celsjusza. Zgodnie z przewidywaniami jej wahania będą zaczynać się od -15 stopni Celsjusza.

Ochłodzenie poczują także mieszkańcy Podhala. Tu temperatura w najbliższych dniach spadnie do -13 stopni.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE