Kolęda 2023. Ksiądz pokazał zawartość kopert i zaskoczył

2023-01-20 15:16
Kolęda 2023. Ksiądz pokazał zawartość kopert i zaskoczył
Autor: Pixabay.com/Tik Tok/ks.sebastianpicur

Kolęda 2023 trwa, księża chodzą po domach, a w sieci trwa zastanawianie się – ile należy włożyć do koperty? Datek na kościół nie jest obowiązkowy, a dobrowolny dlatego wielu Polaków zastanawia się, czy w czasie kryzysu będzie ich stać na ofiarę. Ksiądz z Podkarpacia pokazał zawartość kopert i zdziwił internautów.

Ksiądz Sebastian Picur z Podkarpacia, który jest znany z nagrywania na Tik Toku wielokrotnie na przełomie 2022 i 2023 roku poruszał kwestie wizyt duszpasterskich. W jednym z filmów tłumaczył między innymi to, co się stanie, gdy nie damy koperty w czasie kolędy. Teraz postanowił otworzyć kilka kopert. - Moi drodzy, wielu o to prosiło, więc postanawiam sprawdzić zawartość kopert, które otrzymałem po kolędzie – powiedział ks. Sebastian Picur. Po chwili zaskoczył internautów.

Ksiądz pokazał zawartość kopert

„Bóg Cię kocha”, „Jesteś super”, a także „Nie bądź maruda, uśmiechnij się”, „Pomożesz dobić do 600K obserwujących?” - kartki z takimi napisami były w kopertach przygotowanych przez księdza. Na nagraniu widoczny jest także dodany napis „Pieniądze są ważne, ale nie są najważniejsze”.

Internauci, którzy byli przekonani, że ksiądz wyciągnie z koper pieniądze mogli się zaskoczyć. Wielu z nich zwróciło uwagę, że charakter pisma jest ten sam, a kartki są podejrzanie do siebie podobne... Jednak nietrudno zrozumieć, że cała sytuacja została zaplanowana. - Prawdziwy ksiądz z powołania – pisali internauci.

Kolęda 2023 bez koperty?

Ks. Sebastian Picur w jednym ze swoich filmów odpowiedział na pytanie jednego ze swoich widzów. - A tak czysto teoretycznie... gdyby nikt nie dał przez dwa lata z rzędu, to czy nie zrezygnowalibyście z kolęd? - brzmiało pytanie. Kleryk z Podkarpacia odpowiedział w swoim stylu, czyli nagrywając TikToka.

- Głównym celem kolędy jest błogosławieństwo, wspólna modlitwa, rozmowa, poznanie parafian i księdza - wyjaśnił ksiądz na nagraniu.

Centrum Medyczne Medyk zbiera dary dla Ukrainy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE