Kierunek Holandia! Pierwszy WizzAir wylądował wczoraj na Jasionce!

i

Autor: Materiały prasowe

Kierunek Holandia! Pierwszy Wizz Air wylądował wczoraj na Jasionce! [WIDEO]

2020-12-16 9:50

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka wczoraj oficjalnie zainaugurował nowe połączenie z holenderskim miastem Eindhoven. To jest czwartym największym pod względem ludności miastem w Niderlandach. Pierwszym rejsem, który przyleciał do stolicy regionu, podróżowało nieco ponad 100 pasażerów.

Cieszymy się bardzo z uruchomienia nowej trasy łączącej Eindhoven z Rzeszowem. Obydwa miasta, jak i regiony, w których się znajdują, zawdzięczają swój rozwój dzięki nowym technologiom, innowacjom i gospodarce opartej na wiedzy. To idealne połączenie, dzięki któremu nasz rozkład lotów stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny – powiedział Roel Hellemons, prezes Eindhoven Airport.

Jak podkreślają władze lotniska- To moment przełomowy z kilku względów. Pierwszym jest rozpoczęcie współpracy z zupełnie nowym przewoźnikiem, którego do tej pory nie było na Jasionce. Drugim jest spełnienie oczekiwań mieszkańców regionu i sąsiednich województw podróżujących do Niderlandów zarówno w celach turystycznych, jak i zarobkowych. Co więcej, udało się to osiągnąć w bardzo trudnych dla branży lotniczej czasach.

Rejsy na trasie Rzeszów-Eindhoven zaplanowane są we wtorki i soboty. Wczoraj pierwszy lot dotarł do stolicy regionu tuż po godzinie 14, a odleciał około 10 min przed godziną 15. W związku jednak z sytuacją epidemiczną, przewoźnik po okresie świąteczno-noworocznym zawiesza regularne loty aż do końca lutego.

Inauguracja nowego połączenia Rzeszów-Eindhoven
Posłuchaj o nerwicy wegetatywnej. Poznaj jej przyczyny, objawy i sposób leczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE