Kierowca przebił limit za jednym razem. Dostał 26 punktów karnych

2022-09-27 13:56
Kierowca przebił limit za jednym razem. Dostał 26 punktów karnych
Autor: Podlaska Policja

Kierowca mazdy na własnej skórze odczuł drakońskie zmiany w taryfikatorze. 55-latek został zatrzymany przez policję w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, gdzie przekroczył prędkość i wyprzedzał na pasach. Za swoje zachowanie na drodze został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 26. punktami karnymi. Mężczyzna nie przyjął mandatu.

Od kilkunastu dni kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które weszły w życie, są bardziej restrykcyjne pod kątem wysokości mandatów karnych, jak również ilości punktów karnych za wybrane wykroczenia. Wczoraj przekonał się o tym kierowca mazdy. Funkcjonariusze ropczyckiej drogówki, na drodze wojewódzkiej nr 986 w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, mierzyli prędkość w wyznaczonym punkcie kontrolnym.

Kierowca zaszalał na S7. W 15 sekund uzbierał 24 punkty karne

Wielopole Skrzyńskie. Kierowca dostał 26 punktów karnych

Po godz. 17, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą, który przekroczył prędkość. 55-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 92 km/h. Dodatkowo mężczyzna wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

- Zgodnie z nowym taryfikatorem, funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca powiatu krośnieńskiego mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 26 punktów karnych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafi do sądu – informuje policja.

Kierowcy mogą maksymalnie uzbierać do 24 punktów karnych. Wszystkie punkty powyżej limitu kończą się odebraniem prawa jazdy.

Mundurowi przypominają, że zmienione przepisy ruchu drogowego wprowadzają tzw. „recydywę”, która za złamanie przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia powoduje, że mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas. Zmieniają się także punkty karne nakładane za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE