Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Silny mróz i opady możliwe jeszcze w listopadzie!

i

Autor: Pexels

Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Silny mróz i opady możliwe jeszcze w listopadzie!

2021-11-12 9:38

Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce? Opady białego puchu możliwe są jeszcze w tym miesiącu! Najnowsze prognozy mówią o sporym ochłodzeniu, które w drugiej połowie tego miesiąca ma namieszać w pogodzie. Nadciąga do nas arktyczne powietrze, a to sprawia, że prawdopodobieństwo śniegu w listopadzie jest całkiem spore!

Pierwsze opady śniegu w Polsce nie tylko w górach, ale także na nizinach mogą wystąpić jeszcze w listopadzie. Wszystko za sprawą sporego ochłodzenia, które wielkimi krokami nadciąga do naszego kraju. Według nowych prognoz zima ma przeprowadzić pierwszy zmasowany atak jeszcze w tym miesiącu, dokładnie w drugiej połowie miesiąca. Pojawi się mróz, szczególnie nocą, a także niższe temperatury w ciągu dnia i śnieg. Ten może wystąpić w postaci deszczu ze śniegiem, ale gdzieniegdzie zobaczymy przelotne opady samego śniegu. Kiedy dokładnie i gdzie możemy spodziewać się pierwszego opadu białego puchu w Polsce?

CZYTAJ TAKŻE: IMGW ostrzega: Dziś pojawią się mgły. Widzialność ograniczona nawet do 200 metrów!

Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

W Polsce większe ochłodzenie planowane jest około 15-16 listopada. Do kraju ma nadciągnąć arktyczne powietrze o cechach morskich. Wówczas pojawią się opady deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej, a także samego śniegu. Biały puch bez wątpienia spadnie w górach, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że pojawi się także na nizinach. Przelotne opady przejdą przez całą Polskę. Będą przemieszczać z północy na południe kraju.

- Pamiętajmy, że dokładny termin pierwszych opadów śniegu i powiewu zimy na nizinach w Polsce w tym sezonie może jeszcze ulec zmianie, jednak ich wystąpienie w drugiej połowie listopada jest niemal pewne – czytamy na portalu Dobra Pogoda 24.

Kiedy spadnie pierwszy śnieg? Silny mróz

Według prognoz w początek przyszłego tygodnia będzie zimny. Już w poniedziałek na północy kraju o poranku termometry mogą wskazywać zaledwie 2 stopnie Celsjusza. W tym samym czasie na południu i południowym-wschodzie Polski temperatura spadnie do nawet -4 stopni Celsjusza. W centrum również będzie zimno. Termometry mogą wskazać -2/-3 stopnie.

Dzień później, 16 listopada na południu będzie nieco chłodniej. O poranku mogą wystąpić przymrozki. Według prognoz temperatura jaka może tam wystąpić to 0 stopni Celsjusza. Im dalej w głąb kraju tym zimnej. W centrum od -4 i do -6 na południu i południowym-wschodzie.

Bydgoskie morsy wskoczyły do Brdy! Za nami inauguracja sezonu
Sonda
Czy czekasz na prawdziwą zimę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE