Kiedy restauracje i słownie będą ponownie otwarte? Premier podał termin

2020-11-02 8:28
Kiedy restauracje będą otwarte?
Autor: Pixabay

Wzrost zakażeń koronawirusem spowodował wiele obostrzeń w Polsce. To między innymi zamknięcie restauracji i siłowni, a nawet cmentarzy. Kiedy sytuacja wróci do normy? Kiedy resaturacje będą ponownie otwarte? Mateusz Morawiecki postanowił to wyjaśnić.

Nowe obostrzenia w Polsce

Dobowe rekordy zakażeń koronawirusem sprawiły, że w Polsce wprowadzono czerwoną strefę i nowe obostrzenia. Ich lista jest długa. To między innymi:

  • nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 i szkół średnich,
  • zakaz imprez,
  • zamknięcie restauracji (posiłki tylko na wynos),
  • zamknięcie siłowni,
  • zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób,
  • limity klientów w sklepach.

W Polsce obowiązuje też nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Wprowadzono też godziny seniorskie w sklepach, a nawet zamknięto cmentarze na Wszystkich Świętych.

Rząd zaleca wszystkim pracę zdalną, a od 3 listopada praca z domu jest obowiązkowa dla pracowników administracji publicznej:

W Polsce nie ma lockdownu, ale obostrzenia mocno odczuwają między innymi restauratorzy i właściciele siłowni, którzy zarabiają znacznie mniej niż przed pandemią. Kiedy restauracje będą ponownie otwarte?

Kiedy restauracje i siłownie będą otwarte?

Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jednak na konferencji 30 października premier podkreślił, że odmrażanie niektórych branż, może być możliwe w grudniu, a nawet pod koniec listopada:

- Grudzień - mam nadzieję przed świętami - będziemy mogli, może już w końcu listopada, jeżeli scenariusz będzie dobry, odmrażać te niektóre branże, które dzisiaj są zamknięte.

Dodał, że wszystko zależy od naszej dyscypliny:

- Wiele krajów w Europie już dzisiaj wprowadza całkowity lockdown. My musimy w zdyscyplinowany sposób ograniczać jakiekolwiek kontakty, żeby przerwać tą transmisję wirusa, zerwać ten łańcuch zakażeń.

Należy pamiętać, że podane terminy nie są pewnikami. Sytuacja jest dynamiczna, a wiele krajów decyduje się na bardziej drastyczne kroki niż Polska. Całkowity lockdown obejmie na przykład Wielką Brytanię aż do 2 grudnia.

Posłuchaj o wartościach odżywczych i właściwościach leczniczych miodu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Cichy protest w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE