Kiedy restauracje i słownie będą ponownie otwarte? Premier podał termin

2020-11-02 8:28
Kiedy restauracje będą otwarte?
Autor: Pixabay

Wzrost zakażeń koronawirusem spowodował wiele obostrzeń w Polsce. To między innymi zamknięcie restauracji i siłowni, a nawet cmentarzy. Kiedy sytuacja wróci do normy? Kiedy resaturacje będą ponownie otwarte? Mateusz Morawiecki postanowił to wyjaśnić.

Nowe obostrzenia w Polsce

Dobowe rekordy zakażeń koronawirusem sprawiły, że w Polsce wprowadzono czerwoną strefę i nowe obostrzenia. Ich lista jest długa. To między innymi:

  • nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 i szkół średnich,
  • zakaz imprez,
  • zamknięcie restauracji (posiłki tylko na wynos),
  • zamknięcie siłowni,
  • zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób,
  • limity klientów w sklepach.

W Polsce obowiązuje też nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Wprowadzono też godziny seniorskie w sklepach, a nawet zamknięto cmentarze na Wszystkich Świętych.

Rząd zaleca wszystkim pracę zdalną, a od 3 listopada praca z domu jest obowiązkowa dla pracowników administracji publicznej:

W Polsce nie ma lockdownu, ale obostrzenia mocno odczuwają między innymi restauratorzy i właściciele siłowni, którzy zarabiają znacznie mniej niż przed pandemią. Kiedy restauracje będą ponownie otwarte?

Kiedy restauracje i siłownie będą otwarte?

Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju. Jednak na konferencji 30 października premier podkreślił, że odmrażanie niektórych branż, może być możliwe w grudniu, a nawet pod koniec listopada:

- Grudzień - mam nadzieję przed świętami - będziemy mogli, może już w końcu listopada, jeżeli scenariusz będzie dobry, odmrażać te niektóre branże, które dzisiaj są zamknięte.

Dodał, że wszystko zależy od naszej dyscypliny:

- Wiele krajów w Europie już dzisiaj wprowadza całkowity lockdown. My musimy w zdyscyplinowany sposób ograniczać jakiekolwiek kontakty, żeby przerwać tą transmisję wirusa, zerwać ten łańcuch zakażeń.

Należy pamiętać, że podane terminy nie są pewnikami. Sytuacja jest dynamiczna, a wiele krajów decyduje się na bardziej drastyczne kroki niż Polska. Całkowity lockdown obejmie na przykład Wielką Brytanię aż do 2 grudnia.

Posłuchaj o wartościach odżywczych i właściwościach leczniczych miodu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Cichy protest w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE