Jubileusz 669-Lecia Lokacji Miasta Rzeszowa [GALERIA]

2023-01-20 14:44

W czwartek w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się uroczystość 669-Lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Na gali obecni byli samorządowcy z całej Polski, którzy wspólnie świętowali wyjątkowy jubileusz.

W Filharmonii Podkarpackiej odbyła się uroczysta gala, na której odznaczeni zostali zasłużeni mieszkańcy Rzeszowa. Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa został dr Wergiliusz Gołąbek, wiceprezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Zasłużonymi dla Miasta Rzeszowa zostały panie: Marta Gutowska, lekarz weterynarii, założycielka Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych STORAT i Alicja Haszczak, założycielka Zespołu Pieśni i Tańca Połoniny, Politechniki Rzeszowskiej.

Tegoroczne święto jest wyjątkowe w historii naszego miasta. Nie tylko dlatego, że gościmy samorządowców z całej Polski, ale przede wszystkim dlatego, że tym świętem zamykamy bardzo ważny rok w historii - mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, dziękując mieszkańcom miasta za cały miniony rok i pomoc, jaką nieśli uchodźcom z Ukrainy.

W imieniu polskich samorządowców przemawiali Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu i burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Podkreślali, że pomoc mieszkańców Rzeszowa była wyjątkowa. Goście biorący udział w uroczystości w Filharmonii mogli posłuchać L.U.C&Rebel Babel Film Orchestry, na czele z Łukaszem Rostkowskim znanym jako L.U.C. oraz wokalistką Bovską. Wystąpiła również Dagny Mikoś, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla mieszkańców Rzeszowa
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE