Jubileusz 669-Lecia Lokacji Miasta Rzeszowa [GALERIA]

2023-01-20 14:44

W czwartek w Filharmonii Podkarpackiej odbyła się uroczystość 669-Lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Na gali obecni byli samorządowcy z całej Polski, którzy wspólnie świętowali wyjątkowy jubileusz.

W Filharmonii Podkarpackiej odbyła się uroczysta gala, na której odznaczeni zostali zasłużeni mieszkańcy Rzeszowa. Honorowym Obywatelem Miasta Rzeszowa został dr Wergiliusz Gołąbek, wiceprezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Zasłużonymi dla Miasta Rzeszowa zostały panie: Marta Gutowska, lekarz weterynarii, założycielka Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych STORAT i Alicja Haszczak, założycielka Zespołu Pieśni i Tańca Połoniny, Politechniki Rzeszowskiej.

Tegoroczne święto jest wyjątkowe w historii naszego miasta. Nie tylko dlatego, że gościmy samorządowców z całej Polski, ale przede wszystkim dlatego, że tym świętem zamykamy bardzo ważny rok w historii - mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, dziękując mieszkańcom miasta za cały miniony rok i pomoc, jaką nieśli uchodźcom z Ukrainy.

W imieniu polskich samorządowców przemawiali Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu i burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Podkreślali, że pomoc mieszkańców Rzeszowa była wyjątkowa. Goście biorący udział w uroczystości w Filharmonii mogli posłuchać L.U.C&Rebel Babel Film Orchestry, na czele z Łukaszem Rostkowskim znanym jako L.U.C. oraz wokalistką Bovską. Wystąpiła również Dagny Mikoś, aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla mieszkańców Rzeszowa