Dworzec PKP w Rzeszowie zostanie zamknięty. Kiedy spodziewać się utrudnień?

2022-09-19 14:08
Dworzec PKP w Rzeszowie zostanie zamknięty. Kiedy spodziewać się utrudnień?
Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Na przełomie listopada i grudnia Dworzec PKP w Rzeszowie zostanie zamknięty. Nie oznacza to, że pasażerowie, chcący podróżować pociągiem, nie będą mogli kupić biletu. Firma Budimex, która właśnie przebudowuje dworzec, zamierza postawić kontener, w którym będzie można kupić bilet.

Plac przy budynku Dworca PKP jest obecnie rozkopany. Od świtu do nocy pracują tam koparki. Wszystko to, aby Dworzec Główny PKP w Rzeszowie był jak najbardzie wygodny dla pasażerów. Na jakim etapie są obecnie inwestycje? 

- Jeśli chodzi o budynek dworca PKP – wykonujemy obecnie podbicia fundamentów budynku oraz prace rozbiórkowe wewnątrz obiektu. Parking podziemny – na części parkingu trwają roboty zbrojarskie płyty fundamentowej - informuje Martyna Wróbel, dyrektorka Biura Komunikacji i PR Firmy Budimex. 

Zobacz też: Rzeszowianie zagrali i zaśpiewali "Kiedy byłem małym chłopcem" przy pomniku Tadeusza Nalepy

Przebudowa dworca PKP w Rzeszowie. Są opóźnienia 

Przebudowa dworca jednak się opóźnia, ponieważ podczas wykonywania prac pracownicy firmy natrafili na kilka wykopalisk archeologicznych, co spowodowało wstrzymanie prac przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Na tym nie koniec. W budynku dworca, budowniczy natrafili na odmienny od planów stan konstrukcji. 

- Powoduje to konieczność wymiany stropów czy też wzmocnień konstrukcji, co nie było w naszym zakresie. Wykonujemy dodatkowe ekspertyzy konstrukcji - tłumaczy Martyna Wróbel. 

Obecnie na dworcu działa kasa, gdzie można było kupić bilety. Zapytaliśmy, czy dworzec PKP, z powodu przebudowy, w Rzeszowie zostanie zamknięty.  

- Mamy wykonać kontenerowy dworzec tymczasowy zlokalizowany poza budynkiem dworca na placu pomiędzy dawnym budynkiem policji a istniejącym zadaszeniem nad wejściem do tunelu podziemnego. Wykonamy to po wykonaniu stropu nad częścią realizowanego parkingu podziemnego. Planowane jest to na przełomie listopada i grudnia 2022 - dodaje dyrektorka Biura Komunikacji i PR Firmy Budimex. 

Horror w Teatrze Maska. Premiera "Ballady i Romanse" w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE