Jest nowy termin ukończenia Chatki Puchatka. Wszystko przez trudne warunki

2021-10-27 15:49
Jest nowy termin ukończenia Chatki Puchatka. Wszystko przez ciężkie warunki
Autor: Wikipedia/Piotr Tysarczyk

Bieszczadzka Chatka Puchatka zostanie otworzona dużo później niż planowano. Aktualnie trwa przebudowa dawnego popularnego bieszczadzkiego schroniska, a prace miały być skończone w tym miesiącu. Już wiemy, że to się nie uda. Podano nowy, możliwy termin ukończenia inwestycji, ten wyznaczono na przyszły rok.

Przebudowa Chatki Puchatka opóźni się. Wszystko przez ciężkie warunki oraz krótki sezon budowlany, jaki panuje w Bieszczadach.

- Budowa się opóźnia, dlatego, że prace są wykonywane na wysokości ponad 1200 m. To są bardzo trudne warunki terenowe. Chodzi po prostu o to, że ciężko jest tam dostarczyć materiały budowlane. Sezon na takie prace w Bieszczadach rozpoczyna się końcem maja, a wszystkie budowy czeka przerwa końcem tego miesiąca. To bardzo krótki okres – mówi Ryszard Prędki, dyrektor Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

CZYTAJ TAKŻE: Mielec: Miasto w końcu odpowiedziało Stali. „ Jesteśmy zawiedzeni”

Kiedy budowa zostanie skończona?

W tej chwili schronisko jest w stanie surowym. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego w imieniu wykonawcy będzie wnioskować o wydłużenie terminu realizacji budowy. Jej zakończenie planuje na czerwiec przyszłego roku. Ma to być termin ostateczny.

Strajk pracowników PGE Obrót
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE