Mielec: Miasto w końcu odpowiedziało Stali. „ Jesteśmy zawiedzeni”

2021-10-27 15:34
Mielec: Miasto w końcu odpowiedziało Stali. „ Jesteśmy zawiedzeni tą sytuacją”
Autor: Starostwo Iławskie

Miasto w końcu odpowiedziało Stali Mielec. Wracamy do sprawy kłopotów finansowych mieleckiego klubu. Radni proponują prezydentowi miasta trzy możliwe formy wsparcia klubu, które można szybko zrealizować. Jednak według zarządu Stali Mielec przedstawione propozycje to wciąż za mało. Co zaproponowało miasto?

Ekstraklasowa Stal Mielec jest w ciężkiej sytuacji finansowej. Bez pomocy ze strony miasta może dojść do upadku zasłużonego klubu. Na początku września prezes PGE FKS Stali Mielec Jacek Klimek zwrócił się do samorządu miejskiego z prośbą o udzielenie pożyczki w wysokości 5 milionów złotych. Na sesji rady miasta zwołanej w tej właśnie sprawie, radni wyrazili wolę pomocy, jednak oprócz powołania doraźnej komisji do spraw wsparcia FKS Stal Mielec, nie doszło do poważniejszych ustaleń. Teraz, w końcu ze strony miasta padły konkretne propozycje pomocy.

W miniony poniedziałek doraźna komisja, która w ostatnich tygodniach zajmowała się sprawą ekstraklasowego klubu ogłosiła zakończenie swojej pracy. Radni rekomendują Prezydentowi trzy możliwe do szybkiej realizacji formy wsparcia klubu: pożyczkę, aneks do umowy promocyjnej lub dodatkową nową umowę oraz zwiększenie stypendiów sportowych od stycznia 2022 roku.

- Odnosząc się do tych propozycji, w przypadku pożyczki należy stwierdzić, że najważniejszą opinią co do możliwości jej udzielenia, jest dokument sporządzony przez biegłego rewidenta, w którym dokonana będzie aktualna wycena wartości rynkowej akcji Spółki FKS Stal Mielec S.A. wraz z oceną jej aktualnej kondycji finansowej. W ramach umowy klub miał przekazywać biegłemu wszystkie materiały i informacje potrzebne do sporządzenia raportów w terminie 5 dni od dokonania takiego żądania. Pierwsze żądanie o takie dokumenty wysłano 5 października, a klub częściowej odpowiedzi udzielił dopiero 19 października. W związku z późnym przekazaniem przez klub badanych dokumentów zachodzi realne zagrożenie, że pierwotny termin wskazany w umowie z biegłym nie będzie dotrzymany i będzie konieczność jego przedłużenia – czytamy w komunikacie radnych.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Radni przyjęli uchwałę. Będą konsultacje społeczne!

Klub nadal nie wie czego może się spodziewać

- Jesteśmy trochę zawiedzeni tą sytuacją. Minęły tak naprawdę cztery tygodnie, a komisji nie udało się ustalić żadnych konkretów. Żałujemy, że we wnioskach komisji nie ma nic o tej opcji, o której mówiliśmy przez cały czas, czyli o wykupie akcji. Dzisiaj mamy na stole pożyczkę 1,1 mln zł, ale musimy ją zabezpieczyć, musimy pokazać weksle, a jedynym zabezpieczeniem jaki możemy w tej chwili przekazać jest herb, a tu z kolei takiego zabezpieczenia nie chciałby pan prezydent. Z naszej perspektywy cały czas stoimy w miejscu – tłumaczy rzecznik klubu, Kuba Zegarliński.

Z pomocą dla klubu ruszyli kibice, którzy uruchomili na jednym z portali internetowych zrzutkę pod hasłem >>ROBIĘ TO DLA STALI<<, która jest już autoryzowana przez klub. Zbiórka ma potrwać do końca roku, a jej cel to przynajmniej milion złotych. W przeszłości podobne akcje cieszyły się dużym powodzeniem. W dużej części dzięki swoim kibicom uratowała się choćby Wisła Kraków.

Strajk pracowników PGE Obrót
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE