Jasło. Na przystanku „Kwiatowa” można poczuć się jak nad morzem

2022-01-14 14:27
Jasło. Na przystanku „Kwiatowa” można poczuć się jak nad morzem
Autor: UM Jasło

Wszystko przez tężnie solankową – ta jest już gotowa, zostały tylko drobne prace i sprzątanie wokół obiektu. Budowla z drewna i gałęzi ma 8 m długości, 3 m wysokości i prawie 2 m szerokości. Powietrze w jej pobliżu jest podobne do tego, jakim możemy oddychać na nadmorskiej plaży. Pieniądze na budowę pochodzą z jasielskiego budżetu obywatelskiego.

Budowla z drewna i gałęzi tarniny ma 8 m długości, 3 m wysokości i 1,8 m szerokości. W jej pobliżu został zamontowany zbiornik na solankę i urządzenia sterujące. Tężnia działa na zasadzie grawitacyjnego spływu solanki z górnej części tężni po ułożonych wewnątrz gałązkach tarniny. Z gałązek tarniny solanka intensywnie paruje wytwarzając intensywny aerozol składający się z minerałów i mikroelementów.

- Po ustaniu mrozów odbędzie się rozruch technologiczny, zostaną także wykonane prace wykończeniowe, czyli montaż ławek, leżaków, zasianie trawy, zamieszczenie tablicy informacyjnej wraz z regulaminem korzystania z obiektu – mówi Agata Koba z jasielskiego ratusza.

Kiedy będzie można skorzystać z tężni?

Tężnia zostanie w pełni uruchomiona wiosną, kiedy temperatury powietrza zostaną na poziomie kilkunastu stopni powyżej zera. - Z tężni będzie można skorzystać w godzinach otwarcia kompleksu rekreacyjno-sportowego „Przystanek Kwiatowa” - mówi dodaje rzecznik jasielskiego ratusza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE