JASŁO: Blisko 720 krzewów konopii indyjskich w rękach policji

2021-10-15 15:23
JASŁO. Nielegalna plantacja marihuany. 38-latek w rękach policji
Autor: KPP Jasło

Do 15 lat więzienia grozi 38-latkowi. Mężczyzna w domu w Jaśle i pobliskich działkach leśnych miał plantację marihuany. Mundurowi podczas przeszukania budynku odnaleźli blisko 720 krzewów konopi indyjskich, ponad półtora kilograma marihuany, tabletki, kilka gramów amfetaminy i linię do produkcji marihuany. 38-latek przed sądem będzie się teraz tłumaczył z produkcji i posiadania narkotyków.

Mundurowi z Jasła zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Należała ona do 38-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. W minioną niedzielę mężczyzna wpadł w ręce policjantów, kiedy przyjechał ściąć krzewy konopi indyjskich, rosnące na jednym z jego pól uprawnych.

- Mężczyzna czasowo zamieszkiwał w domu jednorodzinnym znajdującym się na terenie gminy Jasło. Podczas przeszukania budynku oraz pomieszczeń gospodarczych, policjanci odkryli także linię do produkcji marihuany. Wewnątrz znajdowała się profesjonalna uprawa konopi indyjskich, a budynek był przystosowany do tego typu działalności. Ujawniono w nim kilkaset krzewów konopi indyjskich, gotowy susz marihuany oraz specjalistyczny sprzęt, który służył do prowadzenia nielegalnej uprawy - informują jasielscy mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Blok przy ul. Metzgera grozi zawaleniem. Budynek mógł zostać uszkodzony [UTRUDNIENIA W RUCHU]

Znaleźli łącznie 719 krzewów

Policjanci znaleźli łącznie 719 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, 1,6 kg marihuany, 9 szt. tabletek MDMA oraz 5 g amfetaminy. Zatrzymany 38-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Odpowie za wytworzenie i posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz nielegalną uprawę konopi indyjskich, z której można było wyprodukować znaczną ilości narkotyków.

- Decyzją prokuratury wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności - informują policjanci z Jasła.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE