H&M masowo zamyka swoje sklepy? Chcą w ten sposób obniżyć koszty

2022-11-24 11:11
H&M masowo zamyka swoje sklepy? Chcą w ten sposób obniżyć koszty
Autor: unsplash.com

Kryzys dotyka szwedzkiego giganta odzieżowego. Jak donosi The Mail on Sunday, sieciówka zamknęła jeden na pięć sklepów w Wielkiej Brytanii. Na ten moment zniknęło już 56 oddziałów. Ma być to sposób na obniżenie kosztów.

Coraz częściej sklepy decydują się na to, aby ograniczyć liczbę sklepów. Jest to spowodowane rosnącymi kosztami utrzymania budynków, czy cen wynajmu obiektu. Po pandemii zmieniły się nawyki kupujących i częściej wybierają oni sklepy internetowe niż te stacjonarne.

Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2022”, odsetek internautów, którzy deklarują kupowanie online, ustabilizował się i wynosi obecnie 77%.

H&M działa w 75 krajach i zatrudnia 155 000 pracowników na całym świecie. Zamknięcia są częścią szerszej strategii cięcia kosztów w całej grupie. Jak na razie na tego typu krok zdecydowano się w Wielkiej Brytanii i na razie nie ma informacjo o planowanym podobnym kroku w Polsce.

Firma H&M poinformowała już w 2021 roku, że planuje zamknąć około 350 sklepów stacjonarnych, a otworzy się nieco ponad 100 nowych, co spowoduje spadek netto o około 250 sklepów.

Na podobny krok zdecydowała się także brytyjska marka Marks & Spencer. W zeszłym miesiącu poinformowali, że zamkną 67 ze swoich 247 większych lokalizacji w ciągu najbliższych pięciu lat.

Marka John Lewis zamknęła 16 placówek od czasu uderzenia Covid, a House of Fraser Mike'a Ashleya zamknął między innymi swój kultowy londyński sklep flagowy na początku tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE