Gigantyczny prawdziwek w Bieszczadach. „Takiego wysypu już dawno nie było”

2022-10-10 10:00
Gigantyczny prawdziwek w Bieszczadach. „Takiego wysypu już dawno nie było”
Autor: Archiwum prywatne/Nadleśnictwo Baligród Facebook

Rekord za rekordem - tak można opisać sytuację w Bieszczadach, gdzie grzybiarze, co chwilę znajdują coraz większe grzyby. Tym razem poszczęściło się leśniczemu, którego prawdziwek jest gigantyczny. Grzyb waży ponad 3 kilogramy i jest wielki! Zobaczcie zdjęcia.

Czasy takie, że ludzie biją rekordy wielkości prawdziwków za rekordami. Tym razem poszczęściło się leśniczemu Damianowi Stemulakowi w lasach w okolicach Bystrego - 3,28 kg. Gratulujemy – czytamy na facebooku Nadleśnictwa Baligród. Jak dodają leśnicy „takiego wysypu prawdziwków w Bieszczadach już dawno nie było. W tym roku grzyby są wyjątkowo zdrowe”. Trudno się nie zgodzić z taką opinią. 

Biedronki azjatyckie znowu atakują

Gigantyczne prawdziwki na Podkarpaciu

Sezon na giganty rozpoczął się jeszcze we wrześniu kiedy media obiegła informacja o prawie 3 kilogramowym prawdziwku odnalezionym w gminie Horyniec-Zdrój.

- Taki prawdziwek to marzenie każdego grzybiarza! Waga: 2320 g. Zapraszamy w nasze horynieckie lasy! - podkreślono w komunikacie.

Dosłownie dzień później do Nadleśnictwa Kolbuszowa przyniesiony został imponujących rozmiarów prawdziwek.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE