Gdzie jest burza na Podkarpaciu? W sieci sprawdzisz to naprawdę szybko [RADARY BURZOWE]

2020-07-03 11:09
Gdzie jest burza na Podkarpaciu? W sieci sprawdzisz to naprawdę szybko [RADARY BURZOWE]
Autor: Pixabay

Wiosna w pełni pasem, a to oznacza, że już niedługo będziemy wypatrywali burz. Jedni z zachwytem wpatrują się w atmosferyczne wyładowania, inni boją się burz. Niezależnie od tego, jak do tego podchodzimy, warto wiedzieć, gdzie w danym momencie jest burza i w jakim kierunku właśnie zmierza. Gdzie można to sprawdzić? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Wiosna i burze to połączenie w zasadzie stałe. Jedni lubią śledzić to zjawisko - na przykład po to, by wykonać zdjęcia chmurom szelfowym i wyładowaniom atmosferycznym. Nie brakuje też osób, które boją się burz i wolą schować się pod ciepłym kocem. Tak czy siak, burze mogą być niebezpieczne. Zwłaszcza, jeśli zastaną nas na otwartej przestrzeni, na przykład podczas spaceru czy wycieczki rowerowej. Dlatego zawsze warto śledzić burzowe prognozy pogody, a dzięki odpowiednim miejscom w sieci, można z dużą dokładnością sprawdzić, czy burza nie zmierza w naszym kierunku.

Gdzie jest burza na Podkarpaciu? Sprawdzisz to na kilku stronach www

Warto znać kilka pogodowych miejsc w sieci. To na przykład:

Pamiętajmy, by w czasie burz unikać przebywania na zewnątrz, nie parkować samochodów pod drzewami, a z balkonów usunąć przedmioty, które mogą spaść i zrobić komuś krzywdę.

Pogoda: Ostrzeżenia meterologiczne

Przydatne jest też sprawdzanie ostrzeżeń meteo. Alerty możemy otrzymać drogą smsową z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. IMGW publikuje ze zaś na stronie pogodynka.pl

Posłuchaj o rozstępach. Skąd się biorą i jak z nimi walczyć? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Baseny w Rzeszowie otwarte
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE