Twoje finanse

Fotoradary nowej generacji na Podkarpaciu. Znamy ich lokalizacje

2023-08-11 9:01

W 2023 roku na Podkarpaciu pojawi się kilka nowych fotoradarów. Będą to nowoczesne urządzenia, które będą robiły zdjęcie na kilku pasach ruchu jednocześnie, a także same zidentyfikują rodzaj pojazdu. Gdzie staną nowe fotoradary w województwie podkarpackim? Zobaczcie nowe lokalizacje!

W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowanych zostanie 100 nowych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN – mówiła Monika Niżniak, rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Nowoczesne urządzenia będą mierzyć prędkość kierowcom na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień, a także automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu. Odróżnią samochód osobowy od ciężarowego. Zapowiedziano montaż pierwszego z kilku nowych fotoradarów na Podkarpaciu. W pierwszej kolejności pojawi się w Bukowej, w powiecie dębickim. A gdzie staną pozostałe?

CZYTAJ TAKŻE: Rusza budowa nowego odcinka drogi S19. Najpierw rozpoznanie saperskie

Gdzie nowe fotoradary na Podkarpaciu?

Na drogach w naszym województwie łącznie pojawi się sześć nowych fotoradarów. Oprócz tego w Bukowej, to dodatkowo staną w pięciu innych lokalizacjach. Znajdziecie je w naszym zestawieniu poniżej: 

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE