Najpopularniejsze imiona nadawane w Rzeszowie w 2021 roku. USC podsumował ubiegły rok!

2022-01-19 8:56

Urząd Stanu Cywilnego w Rzeszowie podsumował 2021 rok. Na podstawie zebranych danych możemy dowiedzieć się, że w minionym roku mieszkańcy i mieszkanki Rzeszowa nie tylko chętniej niż rok wcześniej zawierali małżeństwa, tych było ponad 1050, ale też częściej niż rok wcześniej wiązali się z obywatelami innych krajów. Urząd podaje także imiona, które najczęściej nadawane były dzieciom urodzonym w naszym mieście w 2021 roku.

Według danych z Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie w 2021 roku zawartych zostało blisko 130 małżeństw więcej niż w roku 2020. Tych było ponad 1050! Co ważne, częściej niż rok wcześniej rzeszowianie wiązali się z obywatelami innych krajów. Jak się okazuje nie ma spadku urodzin w mieście, ale ogółem w Rzeszowie dzieci na świat w roku 2021 przyszło o około 800 mniej niż w roku 2020.  Z danych wynika, że rok 2021 zamknięty został liczbą 9159 nowych urodzin w mieście. Wśród najrzadziej nadawanych imion jakie rzeszowianie nadawali swoim pociechom są takie jak: Aurelia, Nina, Ksawery, Kornel, Mateusz, Ida, Ada, Mieszko, Bartłomiej, Władysław, Eliasz, Jonasz, Polina, Solomia, Faustyna. A jakie imiona zaś najchętniej rodzice w Rzeszowie nadawali dzieciom? Zobaczcie w naszym zestawieniu.

Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Sonda
Imiona dla dzieci: tradycyjne czy nowoczesne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE