Dziś Blue Monday i ekstremalnie wysokie ciśnienie. Jak się czujecie na Podkarpaciu?

2020-01-20 9:24
Dziś Blue Monday i ekstremalnie wysokie ciśnienie. Jak się czujecie na Podkarpaciu?
Autor: Pixabay

Podobno dziś mamy do czynienia z najbardziej depresyjnym dniem w roku. Na Podkarpaciu zdecydowanie przyczynia się do tego pogoda. Co jeszcze?

Blue Monday - co to znaczy?


Określenie Blue Monday wprowadził niejaki Cliff Arnall - brytyjski psycholog. Za pomocą wzory matematycznego udało mu się wyznaczyć najgorszy dzień w roku. To nie żart! Arnall wziął pod uwagę czynniki meteorologiczne, psychologiczne i ekonomiczne.
W skrócie idzie o to, że:

  • dzień jest krótki, dostajemy małą dawkę słońca,
  • martwimy się się, że nie dotrzymujemy noworocznych postanowień,
  • nasz portfel jest pusty po świętach.

To wszystko składa się na to, że psychiczne nie czujemy się najlepiej.

Blue Monday na Podkarpaciu


Dziś na Podkarpaciu możecie czuć się nieco gorzej zwłaszcza przez warunki pogodowe. Poranek był spowity w gęstej mgle. To nie wszystko - cały dzień będzie ciepły, ale niestety pochmurny. Odczucie wilgoci w powietrzy spotęguje wiatr, który będzie pędził z prędkością do 40 km/h.

Ekstremalnie wysokie ciśnienie


To nie koniec pogodowych kłopotów. Dziś na barometrach zobaczymy jedno z najwyższych wskazań w historii pomiarów, bo nawet 1050 hPa.
Przy takim ciśnieniu wszelkie zanieczyszczenia w powietrzu opadają niżej i drażnią nasze drogi oddechowe. Kiepsko mogą czuć się zwłaszcza alergicy i astmatycy. Meteopaci mogą też czuć na ból głowy, zawroty, senność i rozkojarzenie.


Tak wysokie ciśnienie nie sprzyja gojeniu się ran. To zatem kiepski czas na wyrywanie zębów, wszelkie zabiegi czy operacje.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE