Dziewięcioosobowa rodzina podtruła się czadem. Siedmioro dzieci i rodzice w szpitalu

2022-12-15 13:37
Zatrucie czadem w Makowisku. Ucierpiała 9-osobowa rodzina.
Autor: pixabay.com Zatrucie czadem w Makowisku. Ucierpiała 9-osobowa rodzina.

Dziewięcioosobowa rodzina z Makowiska została zabrana do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Wśród poszkodowanych znajdowało się dwoje dorosłych i siedmioro dzieci. Źródłem toksycznego czadu był gazowy piec, służący do podgrzewania wody.

Do niebezpiecznego wydarzenia doszło w środę tuż po godzinie 19.00 w Makowisku, w powiecie jarosławskim. Dziewięcioosobowa rodzina znajdująca się w mieszkaniu ucierpiała przez szkodliwy tlenek węgla, wydobywający się najprawdopodobniej z piecyka gazowego znajdującego się w łazience. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala na szczegółowe badania.

Apelujemy o sprawdzenie wszystkich urządzeń, których używamy na co dzień do ogrzewania naszych domów i mieszkań. Sprawdźmy przewody kominowe i przewody wentylacyjne. Zamontujmy czujkę tlenku węgla. To może nam uratować życie – przekonuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

Od początku października podkarpacka straż pożarna odnotowała już 44. interwencje związane z pojawieniem się w mieszkaniach toksycznego gazu. Dwie osoby nie przeżyły zatrucia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE