Dzień Teatru Publicznego: W Rzeszowie 16 maja koncert piosenki aktorskiej online

2020-05-16 7:21
Dzień Teatru Publicznego: W Rzeszowie 16 maja koncert piosenki aktorskiej online
Autor: YouTube, screen

16 maja co roku świętujemy Dzień Teatru Publicznego. Zwykle tego dnia można zobaczyć popularne spektakle z biletami kupionymi dosłownie za grosze. Tym razem koronawirus pokrzyżował kulturowe plany. Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie postanowił jednak nie rezygnować ze sztuki. Postawił na świętowanie online.

Dzień Teatru Publicznego

Na Dzień Teatru Publicznego czekali nie tylko ci, którzy ze sceną są za pan brat, ale i tacy, którzy do teatrów chodzą rzadko, ale chcieliby się do niego przekonać. Dokładnie od 2015 roku podczas tego święta przed teatralnymi kasami w całej Polsce, także w Rzeszowie, ustawiały się długie kolejki potencjalnych widzów. Wszystko to za sprawą akcji "Bilet za grosze".

Dzień Teatru Publicznego 2020 przez koronawirusa inny niż wszystkie

W 2020 roku teatry świtują od 16 do 23 maja, ale w sposób inny niż wcześniej. Ze względów bezpieczeństwa przy epidemii koronawirusa tłumy na widowniach nie są wskazane. Artyści postanowili jednak przypomnieć o sobie w sieci. Jak to będzie wyglądało w Rzeszowie?

"Nie całuj mnie pierwsza" w sieci

Teatr im. W. Siemaszkowej w ramach Dnia Teatru Publicznego postanowił pokazać podczas transmisji online koncert piosenki aktorskiej. Na scenie pojawi się trzech znanych rzeszowskiej publiczności i lubianych dżentelmenów - Michał Chołka, Mateusz Mikoś i Robert Żurek.

Panowie już sprawdzili się w tym składzie i repertuarze - z powodzeniem wystąpili w ramach Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. Tym razem koncert "Nie całuj mnie pierwsza" będzie można podziwiać 16 maja o godz. 20:00 na Facebooku i YouTube teatru. Na pewno warto.

Posłuchaj, jakie są przyczyny powstawania żylaków powrózka, i jak przebiega ich leczenie.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
WORD w Przemyślu wznawia egzaminy na prawo jazdy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE