Czarne msze w szkole i nauczyciel śpiewający black metal

i

Autor: pexels.com Czarne msze w szkole i nauczyciel śpiewający black metal

Szkoła

Czarne msze w szkole i nauczyciel śpiewający black metal. Zdjęcie z Jasła wywołało burzę!

2023-05-04 15:36

W ostatnich dniach po sieci krążyło zdjęcie rzekomo dotyczące szkoły podstawowej w Jaśle. Według opisu, w lokalnej szkole zamiast jasełek miał odbyć się "Black Mass Week". Dzieci wraz z nauczycielem muzyki śpiewały piosenki z gatunku black metal. Wiele osób uwierzyło w ten przekaz, a był to jedynie twór sztucznej inteligencji.

Spis treści

  1. Dzieci z Jasła rezygnują z lekcji religii? Głośny wpis w mediach społecznościowych
  2. Wpis był jedynie żartem autora

Dzieci z Jasła rezygnują z lekcji religii? Głośny wpis w mediach społecznościowych

W internecie głośno było ostatnio o wpisie opublikowanym na portalu Twitter. Według niego, w jednej z jasielskich szkół podstawowych organizowany miał być „Black Mass Week”, czyli Tydzień Czarnej Mszy. Autor wpisu, Bartosz Scheuer, wykładowca Katedry Ekonomii i Gospodarowania Środowiskiem wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego twierdził, że dzieci zrezygnowały z uczęszczania na lekcje religii, a zamiast tego, wspólnie z nauczycielem muzyki, śpiewają piosenki z gatunku black metal, m.in. „Wielbię cię, mój słodki szatanie”.

Dołączone do wpisu zdjęcie mogło sprawić, że wiele osób uwierzyło w przekazaną treść. Widzimy na nim mężczyznę z długimi włosami, ubranego na czarno i z pomalowaną na biało i czarno twarzą. Gra on na gitarze elektrycznej, a w jego otoczeniu znajduje się mnóstwo dzieci w podobnych strojach. Wpis bardzo szybko zyskał popularność, wyświetlono go ponad 186 tysięcy razy.

Wpis był jedynie żartem autora

Po dokładniejszym przyjrzeniu się fotografii można zauważyć, że znajdują się na niej detale, mogące świadczyć o jej wymyśleniu. Zwrócili na to również uwagę użytkownicy Twittera. Skąd gitarzysta ma 3 ręce, ale nie ma prawego kciuka? - zauważa jeden z internautów. Nauczyciel muzyki bez kciuka, za to z podwójną lewą dłonią. Takie cuda tylko w Jaśle – brzmi kolejny wpis. We wpisie mogliśmy przeczytać, że to zdjęcie ze Szkoły Podstawowej nr 63 w Jaśle. To w zasadzie powinno nam wystarczyć na ocenę autentyczności zdjęcia. W Jaśle nie ma takiej szkoły i nigdy nie było.

Tweet był niczym innym jak żartem autora. Jak sam stwierdził Bartosz Scheuer w rozmowie z portalem tvn24.pl, Wpis miał charakter wybitnie satyryczny i cała jego treść wyraźnie to sugeruje. Treść twitterowego posta była zmyślona, a zdjęcie wykonała sztuczna inteligencja.

ZOBACZ: ZORZA POLARNA WIDZIANA NAWET W RZESZOWIE! NIESAMOWITE ZJAWISKO NA PODKARPACIU

Festiwal Roślin w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE