Drzewa w Rzeszowie pójdą pod topór. To nie podoba się mieszkańcom i piszą petycję

2020-10-05 13:42
Drzewa pójdą pod topór. To nie podoba się mieszkańcom i piszą petycję do prezydenta
Autor: af

Pod topór niebawem pójdą trzy drzewa, które znajdują się w pobliżu Filharmonii Podkarpackiej. To przez zaplanowaną budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego. Pomysł nie podoba się mieszkańcom i piszą petycję do prezydenta miasta. Rzeszowski magistrat nie zamierza się z jednak niej wycofać.

Chodzi o przebudowę skrzyżowania ulicy Słowackiego z Szopena. Tam miasto chce wybudować prawoskręt, który ma rozładować korek. To jednak wiążę się z wycinką kilku drzew, a na to nie godzą się mieszkańcy.

- "W dobie kryzysu klimatycznego i nadchodzącego kryzysu gospodarczego, marnowanie 1,4 mln złotych na wycinkę drzew i poszerzenie drogi, uważamy za absurdalne! Drzewa w mieście stanowią naturalną barierę przed dużym natężeniem hałasu i zanieczyszczeniem powietrza. Wycinka drzew w ścisłym centrum miasta spowoduje niekorzystne zmiany mikroklimatu w tej okolicy. W dłuższym okresie odbije się to na pogorszeniu zdrowia mieszkanek i mieszkańców ulicy oraz Rzeszowa" - czytamy we fragmencie petycji skierowanej do prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca.

Co więcej, autorzy petycji twierdzą, że planowana inwestycja nie rozładuje korków. Za przykład podają inne rozwiązania drogowe, które ich zdaniem nie sprawdziły się w mieście. - "Nowy prawoskręt z ul. Piłsudskiego w stronę ul. Marszałkowskiej nie przyniósł pożądanych efektów. To samo będzie w tej sytuacji" - czytamy w petycji.

Petycję znajdziecie tutaj: https://www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_wycince_drzew_na_ulicy_sowackieg_w_rzeszowie?s=77265176

Pod topór pójdą trzy drzewa

Pomimo protestów i sprzeciwów miasto nie zamierza wycofać się z inwestycji. - Od kilku lat otrzymywaliśmy sygnały od mieszkańców, którzy domagali się budowy prawoskrętu na ul. Słowackiego. Teraz spełniamy te prośby - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Dodaje, że wraz z budową prawoskrętu wycięte zostaną trzy drzewa.

Inwestycja ruszy już w połowie października.

O inwestycji czytajcie tutaj: https://rzeszow.eska.pl/w-rzeszowie-powstanie-prawoskret-z-ulicy-slowackiego-miasto-szuka-wykonawcy-aa-eGqL-uub1-iru7.html

Protest przed Ministerstwem Edukacji Narodowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE