Druga transza taniego węgla w Rzeszowie. Trzeba znowu złożyć wniosek!

2023-01-18 17:25
Druga transza taniego węgla w Rzeszowie. Trzeba znowu złożyć wniosek!
Autor: Unsplash.com

Możliwość składania wniosków o zakup preferencyjny taniego węgla w Rzeszowie rozpoczęła się 9 stycznia. Cena za jedną tonę to 1980 zł brutto, a w ten koszt nie jest wliczony transport. Aby móc zakupić opał trzeba wpierw złożyć odpowiedni wniosek. Tłumaczymy jak zakupić węgiel do Rzeszowa.

Od poniedziałku 9 stycznia można składać wnioski na zakup preferencyjny węgla w cenie 1980 zł brutto za tonę. O opał mogą wnioskować osoby mieszkające w gospodarstwie domowym na terenie Rzeszowa, a także mieszkańcy, którzy są uprawnieni do otrzymania dodatku węglowego. Miejscy urzędnicy zaznaczają, że do 31 stycznia 2023 roku trzeba ponownie złożyć wniosek. - Uprawnieni mieszkańcy Rzeszowa, którzy w roku 2022 złożyli wniosek o preferencyjny zakup węgla dla gospodarstw domowych muszą ponownie złożyć wniosek na zakup węgla na kolejny okres 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023r. Uprawnieni mieszkańcy gminy Trzebownisko, którzy będą chcieli nabyć węgiel po 1 stycznia 2023 r. muszą wystąpić z nowym wnioskiem do Gminy Trzebownisko o wydanie zaświadczenia na kolejny okres 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r. - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jak złożyć wniosek o tani węgiel w Rzeszowie?

Jak złożyć wniosek o zakup preferencyjny węgla dla uprawnionych mieszkańców Rzeszowa? Można to zrobić w następujący sposób:

  • osobiście w punkcie Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Langiewicza 15, Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w galeriach handlowych oraz Punktach Informacyjnych zlokalizowanych w budynkach Urzędu przy ul. Ofiar Getta 7 i Okrzei 1 w godzinach pracy urzędu,  
  • przesłać drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, Wydział Klimatu i Środowiska, ul. Rynek 7, 35-064 Rzeszów, 
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej (ePUAP) opatrując wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. 

Formularz wniosku o zakup węgla dostępny jest pod adresem: >>WNIOSEK<< 

- Wniosku nie można złożyć telefonicznie – przypominają urzędnicy i dodaj, że „wniosek zostanie rozpatrzony niezwłocznie. W przypadku błędów lub braku wymaganych informacji wnioskodawca zostanie wezwany do poprawy lub ich uzupełnienia”.

Pracownicy rzeszowskiego magistratu będą komunikować się także w przypadku, gdy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Sprzedaż drugiej transzy taniego węgla w Rzeszowie

- Rusza druga transza dystrybucji węgla na preferencyjnych warunkach w Rzeszowie. Węgiel dostarczany jest przez Tauron Wydobycie S.A. i pochodzi z Zakładu Górniczego Sobieski i Janina. Mieszkańcy Rzeszowa oraz Trzebowniska mogą nabyć węgiel w cenie 1980 zł brutto za tonę (cena nie obejmuje kosztów transportu indywidualnego) – brzmi fragment komunikatu.

Pracownicy MPGK będą kontaktować się telefonicznie z tymi mieszkańcami Rzeszowa i Trzebowniska, którzy złożyli i złożą wnioski oraz zostali pozytywnie zweryfikowani. Po to, aby umówić termin odbioru węgla przy al. Sikorskiego 428. 

- Kontakt będzie realizowany w poniedziałki, wtorki i środy od godz. 8:00 do 16:00 oraz czwartki i piątki od 9:00 do 17:00 – informują urzędnicy.

Gdzie odebrać węgiel w Rzeszowie?

Adres pod, który musimy się udać po węgiel to: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, al. Sikorskiego 428 w Rzeszowie. Zaś godziny otwarcia to: w dni powszednie, od poniedziałku do środy w godz. 8:00 - 16:00, w czwartki i piątki od 9:00 do 17:00. 

Tani węgiel można odebrać samodzielnie własnym transportem, lub może to za nas zrobić upoważniona osoba wskazana we wniosku. Za węgiel zapłacimy zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą przy odbiorze opału. Przypominamy, że trzeba przedstawić dokument tożsamości

Zmiana zasad zakupu węgla! Jakie są limity?

Rzeszowski magistrat informuje także, że zmieniły się zasady dotyczące sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach. Co dokładnie uległo zmianie>

- Zmiana rozporządzenia, która weszła w życie 3 grudnia 2022 r., umożliwia przeniesienie zapotrzebowania niewykorzystanego w pierwszym okresie (do 31 grudnia 2022r.), na następny (od 1 stycznia 2023 r.). Nowelizacja zakłada, że gdy do 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego (węgla) albo dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1500 kg, to niewykorzystana ilość powiększa limit na drugi okres (od 1 stycznia 2023 r.) - czytamy.

Osiemnastka Roksany Węgiel! Wywiad i szalona impreza w ESKOWYM studiu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE