Chcieli dotrzeć do Niemiec przez Polskę. Wpadli w Bieszczadach

2021-11-09 14:02
Chcieli dotrzeć do Niemiec, mimo, że kraj zastrzegł ich jako osoby niepożądane w państwach Unii Europejskiej
Autor: Materiały prasowe/ Bieszczadzki oddział Straży Granicznej

Chcieli dotrzeć do Niemiec przez Polskę. Wpadli w Bieszczadach. Mowa o dwóch obywatelach Azerbejdżanu zatrzymanych przez Straż Graniczną w rejonie Kwaszeniny w powiecie bieszczadzkim. Mundurowi ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski zauważyli podczas patrolu.

Do zatrzymania doszło w niedzielę. Patrolujący okolice Kwaszeniny w powiecie bieszczadzkim funkcjonariusze oddziału Straży Granicznej z Wojtkowej zauważyli ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Poszukiwania właścicieli śladów nie trwało długo. Chwilę później mundurowi zatrzymali dwóch cudzoziemców. Okazali się nimi dwa mężczyźni, obywatele Azerbejdżanu.

CZYTAJ TAKŻE: PZL Mielec dostarczy kilkanaście śmigłowców Black Hawk do Rumunii

Azerowie przez Polskę chcieli dojść do Niemiec

- Mężczyźni w wieku 35 oraz 36 lat mieli przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i azerskie pochodzenie. Jak ustalono, zaledwie kilka dni wcześniej usiłowali wjechać do Polski międzynarodowym pociągiem z Ukrainy. Wtedy wydano im decyzje o odmowie wjazdu. W przeszłości byli deportowani z Niemiec i ten kraj zastrzegł ich jako osoby niepożądane w państwach EU - mówi Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyźni w trakcie przesłuchania przyznali, że znów chcieli dostać się do Niemiec. Zamiast jednak na zachód Europy, trafią wkrótce z powrotem na Ukrainę.

Tłumy uchodźców na granicy z Polską
Sonda
Czy w Polsce powinien obowiązywać zakaz palenia na balkonie?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE