Chcesz zaoszczędzić pieniądze? Odłącz te domowe urządzenia od prądu [LISTA]

2022-12-07 9:32

Stale rosnące koszty życia sprawiają, że Polacy szukają oszczędności. Te można rozpocząć już we własnym gospodarstwie domowym. Przedstawiamy listę urządzeń, które należy odłączyć z gniazdka, a to sprawi, że w naszych portfelach zostanie nieco pieniędzy.

Jak ograniczyć zużycie prądu i zaoszczędzić pieniądze? To pytanie zadaje sobie w tym momencie wielu Polaków. Stale rosnące koszty życia sprawiają, że szukamy oszczędności wszędzie, gdzie tylko się da. Najprostszym sposobem, który pozwoli w ciągu roku zaoszczędzić kilkaset złotych jest wymiana żarówek. 10 źródeł światła typu halogen to koszt ponad 250 zł rocznie. Ten wydatek można zmniejszyć dziesięciokrotnie wymieniając je na LED-y. Drugim, mało wymagającym od nas sposobem jest zmniejszenie temperatury prania. Z 60, czy 50 stopni możemy zejść chociażby do 40 stopni, co też pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Gdzie szukać innych oszczędności? 

CZYTAJ TAKŻE: Te osoby będą płacić mniej za prąd! Rząd chce wprowadzić nowe zasady

Wyłącz te urządzenia z prądu

Aktualna cena energii elektrycznej wynosi od  69 do 78 groszy za 1 kWh. Zobacz listę urządzeń gospodarstwa domowego, które zużywają najwięcej energii i jaki ponosisz roczny koszt korzystania z nich. Podane kwoty liczone są po najniższej stawce, czyli 69 groszy za 1 kWh.

Czterolatek na gigancie. Przedszkolak sam poszedł na zakupy do marketu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE