Był trzeźwy, ale na widok radiowozu zawrócił. 38-latek będzie tłumaczył się przed sądem

2022-07-11 16:19
Był trzeźwy, ale na widok radiowozu zawrócił. 38-latek będzie teraz tłumaczył się przed sądem
Autor: Materiały prasowe/ KPP Kolbuszowa

Kierowca osobowego nissana na widok policji zawrócił. Policjanci pojechali za samochodem, którym kierował mieszkaniec gminy Raniżów. Po zatrzymaniu samochodu, 38-latek został przetestowany alkomatem, który wykazał, że mężczyzna był trzeźwy. Problem był inny.

Uwagę pracującej na terenie Raniżowa kolbuszowskiej drogówki zwrócił  osobowy nissan. Kierowca na widok policyjnego radiowozu zawrócił. Mundurowi pojechali więc za nim i po chwili do kontroli drogowej zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy Raniżów. Mężczyzna przetestowany został policyjnym alkomatem, który wykazał, że kierowca nissana był trzeźwy. Drogowe grzechy 38-latka pokazały się dopiero w policyjnej bazie danych. 

Wielka akcja policji. 20 osób zatrzymanych, mogli wyłudzić 86 milionów złotych

Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów

Z informacji w bazie wynikało, że mężczyzna nie powinien był w ogóle siadać „za kółko” ze względu na aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Te wydane zostały w związku z kierowaniem przez niego autem w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu. Z niestosowania się do sądowych zakazów, 38-latek będzie teraz tłumaczył się przed wymiarem sprawiedliwości.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE