Buduje Rzeszów z klocków LEGO. Te prace są rewelacyjne! [GALERIA]

2020-01-24 9:34

Mariusz Myszka postanowił stworzyć z popularnych klocków stolicę Podkarpacia. Kilka prac jest już gotowych. Trzeba przyznać, że robią ogromne wrażenie.

Kto powiedział, że klocki LEGO są tylko dla dzieci? Zdarza się, że dorośli wyczarowują z nich prawdziwe arcydzieła. Jednym z takich utalentowanych zapaleńców jest Mariusz Myszka, który postanowił zbudować stolicę Podkarpacia. Jak przyznaje, wszystko zaczęło się od porzucenia pracy w korporacji:

- 10 lat temu rozstając się z korpo (bez żalu z mojej strony) współtworzyłem projekt skierowany do dzieci i młodzieży promujący nauki ścisłe pod marką Fundacja Imperium Techniki. Rozpoczęliśmy wtedy działania warsztatowe, półkolonie, obozy z programowania, elektroniki i robotyki, gdzie jednym z elementów dydaktycznych były roboty LEGO Mindstorms. LEGO lubiłem od zawsze, ale wtedy zorientowałem się, że może to być więcej niż dobra zabawa i moją opinię podziela setki tysięcy (o ile nie miliony) dorosłych miłośników na całym świecie tzw. AFOLi (Adult Fan Of LEGO) i tak trafiłem do polskiego klubu miłośników LEGO - LUGPol
Od tego czasu powstają prace, a ostatnim pomysłem jest właśnie projekt "Rzeszów z klocków" - zdradził w rozmowie z nami.

Kilka prac można już zobaczyć w social mediach. To między innymi ratusz, okrągła kładka, kamienice i Most Mazowieckiego. Takie prace z pewnością wymagają ogromnej wyobraźni i cierpliwości. Efekt końcowy jest jednak rewelacyjny.

Dobre wieści są też takie, że autor tych cacek za kilka miesięcy planuje wystawę swoich prac. Przeczuwamy, że chętnych do ich oglądania nie zabraknie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE