Błażowa: Cztery osoby zatruły sie w łazience czadem. Trzy straciły przytomność

i

Autor: Pixabay

Błażowa: Cztery osoby podtruły sie w łazience czadem. Trzy straciły przytomność

2021-01-05 10:15

W nocy z 4 na 5 grudnia czterech mieszkańców gminy Błażowa podtruło się czadem. To 40-latka, jej mąż i teściowe. Wszyscy trafili do szpitala, a policja ostrzega przed bezwonnym i zabójczym tlenkiem węgla.

Cztery osoby podtruły się czadem w Błażowej

Mieli sporo szczęścia w nieszczęściu, bo pomoc przyszła na czas. O północy w nocy z 4 na 5 grudnia policjanci z Rzeszowa dostali zgłoszenie z jednego z domów na terenie gminy Błażowa. Okazało się, że aż cztery osoby podtruły się tam czadem:

- To korzystająca z łazienki 40-letnia kobieta, jej teściowie, którzy w tym czasie weszli do pomieszczenia oraz udzielający im pomocy mąż - wylicza Adam Szeląg, rzecznik KMP Rzeszów.

Mężczyzna zauważył, że dzieje się coś złego - wszyscy przebywający w łazience stracili przytomność. Udało mu się wyciągnąć z pomieszczenia i wezwać pomoc. Stężenie trującego gazu było na tyle duże, że sam też chwilowo stracił świadomość.

Na miejsce błyskawicznie przybyła załoga pogotowia i strażacy. Ci drudzy bez wątpienia stwierdzili w domu podwyższony poziom tlenku węgla. Poszkodowanych przewioeiono do szpitala.

Dom został zabezpieczony, a oględziny wyjaśnią, co było przyczyną powstania czadu.

Sonda
Czy masz w domu czujnik czadu?

Czad: Dlaczego jest niebezpieczny?

Czad jest bardzo niebezpieczny dla naszych organizmów. Jest bezwonny, bez smaku i silnie trujący. Powstaje w procesie spalania. Jego źródłem mogą być wadliwie podłączone lub niesprawne urządzenia grzewcze, niesprawne przewody kominowe, wentylacyjne, spalinowe i dymowe. Jednak głównym powodem gromadzenia się czadu jest źle działająca wentylacja.

Jak chronić się przed tlenkiem węgla?

Policja radzi, ak chronić się przed zatruciem czadem:

  • zapewnijmy prawidłową wentylację pomieszczeń;
  • stosujmy drzwi i okna z funkcją mikrowentylacji;
  • nigdy nie zasłaniajmy kratek wentylacyjnych;
  • z pomocą fachowców dokonujmy okresowych przeglądów instalacji kominowej, wentylacyjnej i urządzeń grzewczych;
  • nie spalajmy niczego w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach;
  • zainstalujmy czujniki czadu.
Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Przemyśl. Rozebrano willę przy ulicy Matejk.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE