Bilety na MPK w Rzeszowie znowu w górę? Urząd Miasta odpowiada

2022-09-14 15:18
Autobus
Autor: Wikimedia Commons / Cybularny

Drożejące gaz i prąd napędzają kolejne podwyżki. W Łodzi i Trójmieście urzędnicy już zapowiedzieli, że mieszkańcy muszą przygotować się na podwyżki cen biletów na komunikację miejską. Czy w Rzeszowie bilety na autobusy MKP znowu zdrożeją?

Przypomnijmy, że w tym roku rzeszowianie mają już za sobą jedną podwyżkę. Od lutego za bilet jednoprzejazdowy, trzeba zapłacić 4 zł (przed podwyżką 3,60), a za godziny 6 zł (przed podwyżką 4 zł). Wzrost cen w Polsce atakuje nas w każdym sektorze życia, więc mieszkańcy martwią się, czy przejazdy autobusowe znowu nie pójdą w górę.

Zobacz też: Patriotyczna ławeczka w Rzeszowie pośmiewiskiem internetu. „Nic lepszego dziś nie zobaczysz”

Czy ceny biletów w Rzeszowie pójdą w górę?

O to, czy będą podwyżki cen biletów w Rzeszowie zapytaliśmy w urzędzie miasta. 

- Na razie o podwyżkach nie mówimy – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Wszystko jednak może się zmienić. Część autobusów miejskich jest zasilanych prądem. A ten, tak jak i gaz, ma znacząco zdrożeć. - Jesteśmy w trakcie przetargu na zakup energii elektrycznej. Wiemy, że oferty są sporo wyższe od tych, które będziemy płacili do końca tego roku. Nie mamy jednak jeszcze rozstrzygnięcia, więc trudno mówić o konkretach – wyjaśnia Artur Gernand.

W Rzeszowie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą pamięci 24. Pułku Ułanów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE