Bieszczady nocą: Tego nie zobaczysz na własne oczy! Po zmroku dzieje się magia [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-09-03 13:50

Bieszczady to jedne z najbardziej dzikich terenów w Polsce. W czasie wędrówek można spotkać tu żbika, wilka czy niedźwiedzia. Jednak prawdziwa magia dzieje się po zmroku. Leśne harce zwierząt uwieczniają leśnczy.

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? To pytanie często zadaje sobie wielu z nas. Bieszczady bowiem kojarzą się z odpoczynkiem na łonie natury. Nie bez przyczyny. Biesy to jedne z najdzikszych terenów w kraju. Poza szlakami można znaleźć tereny pełne dzikiej zwierzyny. Miejsca praktycznie nietknięte ludzką ręką. Mieszkają tu misie, rysie, wilki czy żubry, a ich kryjówki znają tylko pracownicy tamtejszych lasów.

Perełki z wypraw leśniczych z Baligrodu czy Cisnej można znaleźć w sieci, na przykład na profilach nadleśnictw na FB. Nie brakuje tu nietuzinkowych okazów roślin, owadów i pięknej zwierzyny. Prawdziwa magia zaczyna jednak dziać się po zmroku, a tę uwieczniają starannie rozstawione fotopułapki.

Bieszczady nocą: Materiały z fotopułapek zachwycają internautów

Jaką kolację jada dzik Ferdek? Kto buszuje w sadzie nocą? Jak wolny czas spędza borsuk? Te i inne ciekawostki można znaleźć na materiałach z bieszczadzkich fotopułapek. Po zmorku w podkarpackich górach dzieje się magia. Zwierzęta wyruszają w poszukiwaniu jedzenia, wychodzą ze swoich kryjówek i czują się zupełnie swobodnie. Są w swoim domu i wiedzą, że człowieka księżycową porą tu nie spotkają.

Ciekawe, czy wiedzą, że bywają podglądane...

Posłuchaj, jakie wartości odżywcze i właściwości prozdrowotne ma sola. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Bezpieczna droga do szkoły
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE