Bieszczady: Chcieli przedostać się do Niemiec. Zatrzymała ich Straż Graniczna

2021-10-17 9:35
Straż Graniczna
Autor: POSG Straż Graniczna

Zatrzymali 8 migrantów z Afryki, którzy razem ze swoim przewodnikiem nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. To strażnicy graniczni z Wojtkowej podczas wspólnych działań ze strażnikami z Huwnik i Krościenka. Migranci za przerzut na zachód Europy zapłacili po 3 tysiące dolarów.

W miejscowości Kwaszeninia (pow. bieszczadzki), operator kamery pojazdu obserwacyjnego zauważył grupę dziewięciu osób, która przemieszczała się od strony granicy z Ukrainą.W miejsce zdarzenia wysłano patrole SG z pobliskich placówek. Po przeszukaniu pobliskiego terenu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli wszystkich dziewięciu cudzoziemców.

– Okazało się, że byli to mężczyźni w wieku od 16 do 37 lat. Ośmiu z nich to obywatele Somalii, a jeden z nich to Ukrainiec. Grupa prowadzona przez 20-letniego Ukraińca w sposób nielegalny, pieszo przedostała się do Polski przez zieloną granicę – czytamy na stronie bieszczadzkiej straży granicznej.

Sprawą zajmą się władze Ukrainy

Wszyscy cudzoziemcy usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy we współdziałaniu z innymi osobami, a młody Ukrainiec przyznał się do zorganizowania przerzutu. Podczas przesłuchania Afrykańczycy twierdzili, że ich krajem docelowym były Niemcy, a za przerzut zapłacili po 3 tysiące dolarów od osoby.

Obywatele Somalii i organizator przerzutu zostali przekazani stronie ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

Zakonnice zorganizowały...turniej piłkarski. Siostry Benedyktynki Misjonarki z Puław zbierały pieniądze na zakup busa dla dzieci.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE