Będzie wielkie sprzątanie w Jaśliskach! Pomoże aktor Leszek Lichota!

2021-05-20 11:32
PODKARPACKIE: Będzie wielkie sprzątanie w Jaśliskach! Pomoże  aktor Leszek Lichota!
Autor: Pixabay.com

Będzie wielkie sprzątanie w Jaśliskach. Sprzątanie zaplanowane jest najbliższą sobotę, 22-go maja. W ramach eko-akcji posprzątane zostaną brzegi Jasiołki i Bielczy, zwanej także Bełczą. Z krajobrazu mają znikną puszki po piwie, plastikowe butelki czy folie po chipsach. W sprzątaniu pomoże aktor Leszek Lichota!

Będzie wielkie sprzątanie w Jaśliskach

To, że dbanie o środowisko jest ważne, wie każdy. Nadal jednak zdarzają się tacy, którzy w trakcie spaceru lub dłuższych posiedzeń w lasach czy nad rzeką, zostawiają po sobie sporo „brudnych” śladów. Te nie tylko psują widoki, ale także wpływają negatywnie na środowisko.

Są na szczęście też tacy, którzy mimo argumentu „to nie moje” są chętni, by uprzątnąć zostawiony przez innych bałagan. Do nich należą organizatorzy Eko-Pikniku, jak Stowarzyszenie Rozwoju Jaślisk i Okolic, Stowarzyszenie ,,W Krainie Źródeł” oraz partnerzy akcji: Gmina Jaśliska i Gminny Ośrodek Kultury.

CZYTAJ TAKŻE: Pies Kajtek otrzymał nowy dom i protezę łapki. To dar od RZO [WIDEO]

Pomoże aktor Leszek Lichota!

Wielkie Sprzątanie zaplanowane jest w sobotę od godziny 14. Chętni do wzięcia udziału mają pojawić się na Rynku, gdzie podzieleni zostaną na grupy i oddelegowani do zbierania śmieci przy brzegach Jasiołki i Bielczy. Swój udział w eko-akcji zapowiedział znany ze szklanego ekranu aktor- Leszek Lichota.

Po wykonanej pracy zaś będzie też coś dla ciała, czyli ognisko na Strażackiej Polanie. Jak zapowiadają organizatorzy - Ognisko od tradycyjnej jednej zapałki rozpali Leszek Lichota, któremu – jak wiemy z ekranu - tajemnice leśnego życia nie są obce. Uczestnicy wspólnego sprzątania zostaną pokrzepieni ogniskowymi kiełbaskami, gorącą zupą i mega pysznymi naleśnikami.

Drogowskazy: o trudnej walce o klimat na Ziemi. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Biały daniel w Nadleśnictwie Młynary
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE